“Uyuşturucu ile ortak mücadelede ”

Yıldızeli ilçesinde uyuşturucu madde ve bağımlılığı ile mücadele kapsamında toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda okulların güvenliği, madde kullanımı ve ilçede yapılan çalışmalar masaya yatırıldı.

“Uyuşturucu ile ortak mücadelede ”

Mehmet TIRPAN

Yıldızeli’nde Uyuşturucu Madde ve Bağımlılığı ile Mücadele İlçe Koordinasyon Kurulu, toplantısı gerçekleştirildi. Kaymakam Yusuf Cankatar başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Yılmaz Navruz ve ilgili kurum amirleri katıldı.

Günümüzde yaygınlaşan uyuşturucu maddenin önüne geçilmesi için ilçe genelinde ortak bir çalışma yapacaklarını ifade eden Cankatar, Halkın ve Kamu Kurumlarının uyuşturucuyla mücadeleye ortak olmalarını ve STK’ların da bu konuda aktif rol almaları istedi.

Toplantıda özellikle okulların güvenliği başta olmak üzere tüm ilçe genelinde uyuşturucu madde ile mücadele hakkında bilgi paylaşımı yapıldı.

Ayrıca, kurumların yıllık faaliyetleri katılımcılarla paylaşılırken, genel değerlendirmelerde de bulunuldu. Toplantıda son olarak Toplum Sağlığı Merkezi’nin görüş ve önerileri uzmanlar tarafından katılımcılara anlatıldı.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2018, 05:45

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER