Üniversitenin borcunu vatandaş ödeyecek

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim Yıldız, hastanenin 101 milyon liralık borcunun devlet tarafından ödemesi için girişimler yaptığını söyledi. Konuyla ilgili görüşmelerden söz eden Yıldız, ‘’Başbakanımızla görüştüm. Sağlık Bakanımızda devletin bu borcu ödeyebileceğini söyledi’’ dedi. Vatandaş ise hastanenin borcunun, devlet kanalı ile yine vatandaş tarafından ödeneceğinden yakındı.

Üniversitenin borcunu vatandaş ödeyecek

YÜKSEL MENEKŞE

Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi’nin borçları hakkında bir açıklama yapan Üniversite Rektörü Alim Yıldız, borcun devlet tarafından ödenmesi için girişimler yaptıklarını söyledi. Yıldız verdiği bir röportajda, yönetimi 92 milyon liralık borçla devraldıkları ve bu borcun kapatılması için siyasi girişimlerde bulunduklarını belirterek, ‘’Milletvekillerimiz ile bu konuları konuşuyoruz. Milli Eğitim Bakanımız ile görüşüyoruz. Bunun yanı sıra Başbakanımız ile görüştüm. Hastanesi bulunan 40 üniversitenin rektörü, YÖK Başkanı ile birlikte Sağlık Bakanını ziyaret ettik. Orda bu durumdan bahsettik. Neden 40 hastanenin borcu var diye konuşuldu. Sağlık Bakanımızda devletin bu borcu ödeyebileceğini söyledi’’ dedi.

Vatandaşlar ise borcun yine vatandaşlar tarafından ödenecek olmasına tepki göstererek, ‘’Hastanelerin zarar etmesine sürekli kulplar takılıyor. Bu ülkede özel hastaneler de var ve zarar eden yok. Yönetimlerin kendi hataları, kendi zararları devlete maloluyor. Dolayısıyla bu vatandaşın cebinden çıkıyor. Üniversitedeki liyakatsizlik almış başını gidiyor. Bu şekilde borç tabi ödenmez ve artar. Yine olan vatandaşa oluyor’’ dediler.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2017, 05:40

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
YİĞİT
YİĞİT - 2 yıl Önce

İlyas Dökmetaş'ta ciddi bir borçla devraldı ve borçsuz devretti. İnanmayan araştırsın. Biz şehir olarak ne yaptık. Gelen gideni aratır diye boşuna dememişler. Günaydın sivas

SIRADAKİ HABER