Ülkeye yıllık 2 milyon lira kazandıracak

Devlet Su İşleri tarafından yapımı tamamlanan merkez Armutlu Göleti, 2 bin 730 dekar zirai alanı sulayacak. Vali Davut Gül tamamlanan gölet hakkında bilgi vererek, ‘’7 milyon liraya mal olan gölet, 2017 birim fiyatları ile ülke ekonomisine yıllık 2,11 milyon lira katkı sağlanması hedefleniyor’’ dedi.

Ülkeye yıllık 2 milyon lira kazandıracak

YÜKSEL MENEKŞE

Doğu Anadolu Projesi (DAP) kapsamında bulunan Sivas’ta, DAP desteği ile yapımına başlanan Armutlu göleti tamamlandı. Gölet ve kazançları hakkında bilgi veren Sivas Valisi Davut Gül, ülke ekonomisine 2 milyon yıllık katkı sağlanacağını belirterek, ‘’Merkezde DSİ tarafından inşa edilen Armutlu Göleti 2 bin 730 dekar zirai arazinin sulanmasını sağlayacak. Temelden yüksekliği 21,60 metre olan gölet, 1 milyon 342 bin metreküp hacminde su depolama kapasitesine sahip olarak tamamlandı.

7 milyon liraya mal olan Armutlu Göleti, 2017 birim fiyatları ile ülke ekonomisine yıllık 2,11 milyon lira katkı sağlanması hedefleniyor.

Projenin gerçekleşmesinde katkı sunan bakanlarımız, bürokratlarımız, tüm yetkililer ve DSİ çalışanlarına teşekkür ederken, tesisin bereketli ürünlerle vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2017, 05:30

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER