Ulaş'ta spor kursları devam ediyor

Ulaş ilçesinde "Ulaşlı Gençlik Sporda Birleştik" projesiyle okullarda başlatılan futbol, voleybol ve basketbol kursları devam ediyor.

Ulaş'ta spor kursları devam ediyor

Sosyal Destek Programı (SODES) Destekli Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından hazırlanan ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen kurslara gençler yoğun ilgi gösteriyor.

Ulaş Vali Lütfi Tuncel Ortaokulu müdürü Ramazan Baker, bu tür takım sporlarının paylaşmayı ve yardımlaşmayı öne çıkardığını söyledi.

Sporun aile dışındaki bireylerle ilişki kurmayı öğrettiğini, özgüveni artırdığını da aktaran Baker, "Daha sağlıklı nesiller için sporu çocuklarımızın hayatlarından eksik etmemeliyiz. Hafta içi ve hafta sonu eğitim verilen bu kurslardan tüm öğrencilerimizin yararlanmasını istiyoruz." dedi.

Beden Eğitimi Öğretmeni Ahmet Turan Aydın da okulun bahçesindeki halı sahada futbol, ilçe spor salonunda da basketbol ve voleybol kursları açtıklarını dile getirerek, "Çalışmalarımız sayesinde okulumuza voleybol, futbol ve basketbol takımları kazandırdık. Bu takımlarımız müsabakalarda ilçemizi en güzel şekilde temsil edecektir." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2018, 05:00

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER