TURUNCU MELEKLER SİVAS’TAN DESTEK BEKLİYOR

Turuncu Melekler adı altında bir araya gelerek pedofili kurbanı iki kuzen olan Tuğçe ve Büşra’nın anısına bir daha dönemedikleri Balıkesir’in Karacalar köyünde bulunan Mustafa Kangal İlköğretim Okulu’na Tuğçe ve Büşra adını taşıyan bir kütüphane kurmak isteyen Turuncu Melekler tüm Türkiye’den olduğu gibi Sivas’ta ki hayırseverlerden de yardım bekliyor.

TURUNCU MELEKLER SİVAS’TAN DESTEK BEKLİYOR

SÜMEYRA DENİZ

Balıkesir'in Savaştepe ilçesinde, okula giderken kaybolan ve 44 gün sonra cesetleri bulunan 10 yaşındaki kuzenler Büşra Karabacak ile Tuğçe Yıldırım’ı temsil alarak harekete geçen Turuncu Melekler yasal prospektüslerle ilerlediği bu yolda tüm Türkiye’den olduğu gibi Sivas’tan da kütüphane için destek olabilecek yardımseverler arıyor. Bu projenin öncülerinden olan Mehtap Demiralp ve Hatice Erdem gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Tamamen gönüllü olarak bir araya geldiklerini ifade eden Demiralp, “Bundan 12 sene önce, Balıkesir/Savaştepe Karacalar köyünde yaşayan 2 kuzen Tuğçe ve Büşra daha 10 yaşlarında iken, vahşice öldürülmüş, pedofili kurbanı olmuş iki yavrumuzdur. Ailenin 12 sene boyunca gönüllü avukatlığını üstelenen Av. İbrahim Erenci’nin konuyu basına taşımasıyla, kamuoyunun dikkatini çeken bu üzücü olay büyük bir infial yaratmıştı.  Biz olayı takip eden, kadınlar ve ebeveynler olarak tamamen gönüllü bir çalışma ile aileye ve olayla birlikte büyük sarsıntı yaşayan köy halkı için bir şeyler yapmak istedik. Av. İbrahim Erenci'nin sayfası çıkış noktası olan Turuncu Melekler burada gönüllü insanların bir araya gelmesi ile spontane olarak çıkmış oldu.” dedi.

Oluşturdukları gönüllülük projesini anlatarak tüm Türkiye’den destek beklediklerini kaydeden Erdem ise , “Resen kurulan bir komite ile birlikte ne yapacağımızı kızlarımızın adını nasıl yaşatacağımızı ve adalet arayışlarına nasıl destek olacağımızı düşündük. Tuğçe ve Büşra’nın bir daha gidemedikleri okulları, Mustafa Kangal Ortaokulu ile irtibata geçtik. Okula niyetimizden bahsettik. Okulun bir kütüphaneye ihtiyacı olduğunu öğrendik. Okula hem köy halkının, hem de öğrencilerin faydalanabileceği M.E.B yönetmeliğine uygun  prefabrik Z( Zengin) kütüphane kurulmasına karar verildi. Mustafa Kangal Ortaokulu Müdürü gerekli yazışmaları ve prosedürü tamamladı. Sosyal medyada kampanyayı duyurduğumuz anda bağış ve kitaplar gelmeye başladı. Ancak daha çok fazla bağışa ve gönüllüye ihtiyacımız var. Pedofiliye karşı farkındalık yaratmak için ve bu oluşuma dâhil olmak, iyi bir şeyler yapmak isteyen herkesi yanımızda görmek isteriz.” şeklinde ifadelere yer verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2017, 05:25

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER