Turizm noktasında kapsamlı çalışma başlatıldı

Turizm noktasında  kapsamlı çalışma başlatıldı

İl Kültür ve Turizm Müdürü Teoman Karaca, Sivas’a daha fazla yerli ve yabancı turist gelmesi noktasında yurt için de ve yurt dışında çeşitli tanıtımlar yaptıklarını, Sivas’ın kültürel ve tarihi değerlerinin tanıtıldığını söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda ülkemize ve ilimize gelen turist sayısını artırmak adına gayret gösterdiklerini aktaran İl Müdürü Karaca, “İller ve Destinasyonlar Tanıtım Çalışması adı verilen söz konusu organizasyon ve iller arası koordinasyonun üst seviyeye taşınması, ilimizde turizm adına faaliyet gösteren paydaşlarla iş birliği modeli geliştirilmesi, kendini daha güçlü bir şekilde tanıtmasının sağlanması ve ülkemizin turizm tanıtımının resmi platformu yapısına kavuşturulan "GoSivasTurkey" üzerinden, ilimizin turizm potansiyelinin dünyaya aktarılması için kapsamlı bir çalışma başlatılmıştır” dedi.

Tanıtımlar aracılığı ile sadece yaz aylarında yoğun olan turist sayısını 12 aya yaymak istediklerini aktaran Karaca, “Ülkemizde ve ilimizde yılın belirli aylarında turist sayısında yoğunluk yaşanıyor. Yapılan çalışma ile yaz aylarındaki yoğunluğun 12 aya yayılması planlanıyor. Bizlerde GoSivasTurkey üzerinden ilimizi ve ülkemizi iyi bir derecede tanıtacağız. İlimizde yer alan ve eşi benzeri bulunmayan tarihi ve kültürel eserleri tanıtacağız. Bu nedenle Türkiye Turizm Tanıtını ve Geliştirme Ajansı’ndan İş, Etkinlik ve Turizm Ürün Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Elif Balcı Fisunoğlu, Gastronomi Turizmi Müdürü Burcu Gerezoğlu ve İç Anadolu Bölgesi Pazarlama Sorumlusu Furkan Terzi'den oluşan heyet tarafından İlimizdeki turizm sektörü yetkilileriyle stratejinin ana hatlarının paylaşılması amacıyla bir toplantı organize etti. Bu toplantı ilimiz için oldukça önemli idi. Emeği geçen herkese ve katılımcılara teşekkür ediyorum” ifadelerini  kullandı.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER