Tüm öğrencilerine bilgisayar kazandırdı

Sivas merkez Danişment İlkokulu öğretmenlerinden Osman Çelik, öğrencilerine okuma yazma öğrenmesi hediyesi olarak tablet bilgisayar hediyesi verdi. Bilgisayarlar için sponsor bulan Çelik’in hediyesini alan minik öğrencilerin sevinci ise gözlerinden okundu.

Tüm öğrencilerine bilgisayar kazandırdı

YÜKSEL MENEKŞE

Eğitimci Yazar Osman Çelik’in şahsi gayret ve sosyal çevre etkileşimi ile şehrimizde faaliyet gösteren başarılı bir firmanın destekçi olduğu 32 adet tablet bilgisayar öğrencilere dağıtıldı. Sivas merkez Danişment İlkokulu 1.sınıf öğrencilerine okuma hediyesi olarak verilen tablet bilgisayarları alan öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okundu. Hayatlarının en özel ve güzel hediyesini alan öğrencilerin okul sevgisi ve okuma kültürüne daha fazla yönlenmeleri hedefleniyor. Tablet bilgisayarların kontrollü kullanımı konusunda çocuklar bilgilendirilirken, günde 45 dakika kadar kullanılması öngörülüp, bilgisayarların bu süre zarfına şifrelendiği belirtildi.

Öğrencilerin başarılı bir şekilde eğitim öğretim hayatına devam etmeleri durumunda, ileriki yıllarda klavyeli bilgisayarlar ile de eğitim öğretim teşviklerine devam edileceği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2018, 04:55

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER