TÜDEMSAŞ’ta tarihi üretim

TÜDEMSAŞ’ta üretimi başlayan Yeni Nesil Milli Yük Vagonu için yurt içi ve yurt dışından sipariş yağıyor. 2019 yılında bin adet Milli Vagon siparişi alınırken, bu rakam ile günde yaklaşık 3 vagon üretilecek ve TÜDEMSAŞ tarihinin en fazla üretimini yapmış olacak.

TÜDEMSAŞ’ta tarihi üretim

YÜKSEL MENEKŞE

Milli Tren Projesi'nin üçayağından birisi olan Yeni Nesil Milli Yük Vagonu'nu, 3 yıl gibi kısa bir sürede tasarımı, projelendirmesi, test ve sertifikasyon süreçlerini tamamlayan ve seri üretime geçen TÜDEMSAŞ, tarihinin en fazla üretimine hazırlanıyor. 2023 vizyonu ve 2035 hedeflerine dönük olarak başlatılan yerli ve milli demiryolu sanayisinin geliştirilmesi ve büyütülmesi adına yürütülen çalışmalar meyvesini vermeye başladı.

Bu yıl 750 Mili Vagon siparişi alan ve teslim edilmeye başlayan vagonlar, dünya piyasasında büyük ilgi gördü. 2018 yılına kadar yılda 750 vagon üretimi ile en fazla üretim sayısına ulaşan TÜDEMSAŞ, bu rekorunu 2019 yılında yılda bin vagon üretimi ile geçecek.

Tarihi boyunca yılda bin vagon üretimine ulaşamayan TÜDEMSAŞ, bu rakamla günde yaklaşık 3 milli vagon yapacak. Özel sektör desteği ile yapılan üretimler hakkında yapılan açıklamada, ‘’Demiryolu sektöründeki güncel gelişmeleri küresel ölçekte ve yakından takip eden ve her ay Sivas ekonomisine en az 10 milyon lira nakit katkı sağlayan TÜDEMSAŞ, kapasitesini artırarak ürünlerini yurt dışına ihraç etmeye başlamıştır. Şirketimiz mevcut altyapısı ve bilgi birikimiyle, 'milli savunma sanayisi' ve 'milli otomobil' projelerinde ihtiyaç duyulması halinde katkı sağlayacak ve kendisine verilecek bir görevi hakkıyla yerine getirebilecek imkân ve kabiliyete de sahiptir’’ denildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2018, 04:55

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER