TÜDEMSAŞ’ta KİK toplantısı yapıldı

TÜDEMSAŞ’ta  KİK toplantısı yapıldı

HABER MERKEZİ

Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Kenan Çalışkan, iki günlük Sivas programı kapsamında TÜDEMSAŞ’ta düzenlenen KİK toplantısına katıldı. Çalışkan, toplantının yanı Sivas’ta bir dizi incelemelerde bulundu. Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’i de ziyaret eden Çalışkan Bilgin’e görevinde başarılar diledi.

Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Kenan Çalışkan ve genel müdür yardımcıları iki günlük Sivas programına katıldı. Program kapsamında bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulunan Çalışkan ve yardımcıları TÜDEMSAŞ’ta düzenlenen KİK toplantısına da katıldı. TÜDEMSAŞ Genel Müdürlüğü’ndeki Memur çalışanlar için, 2019 Kurum İdari Kurul Toplantısında talepler karara bağlandı.

Yapılan toplantıda TÜDEMSAŞ’taki Memur çalışanların talep ve önerileri, Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Genel Yetkili Sendika Ulaştırma Memur-Sen tarafından Genel Müdürlüğe iletilerek, kurul tarafından maddeler üzerinde çalışmalar yapıldı.

TÜDEMSAŞ Genel Müdürlüğü’ndeki Kurum İdari Kurul (KİK) toplantısına, Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Kenan Çalışkan, Genel Başkan Yardımcıları İbrahim Uslu, Mehmet Yıldırım, TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Mehmet Başoğlu, Ulaştırma Memur-Sen Sivas Şube Başkanı Ömer Vatankulu ve Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Toplantıda talep edilen “Mevcut görevde yükselme yönetmeliğinin bazı maddelerinin görüşülerek revize edilmesi, tekrar mevcut yönetmelikten doğan mağduriyetlerin giderilerek son şeklinin verilmesi. Mevcut görevde yükselme yönetmeliğinin yeniden değerlendirilerek, görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının yıl bazında boşalan kadrolar da dikkate alınmak sureti ile yönetmeliğe uygun olarak rutin hale getirilmesi. Personel nakil talepleri dikkate alınarak geniş kapsamlı elektronik nakil açılması, personelin Bakanlık bünyesinde istediği yere gitmesi ve boşalan kadrolara yeni personel alımının yapılması. Engelli personellerimizin ihtiyaçlarını kolaylıkla yerine getirebilmeleri web çalışmalarını kolaylaştırıcı düzenlemelerin yapılması. Kadın personellerimize yönelik Genel Müdürlük Binası içerisinde bulunan lavaboların kullanıma uygun bir şekilde rehabilite edilmesi. Hizmet içi eğitimlere önem verilerek (gerek Yurtiçi gerek yurtdışı) tüm personelin eşit olarak faydalanılması. TÜDEMSAŞ Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan işçi banyo mahallinde bulunan bina altındaki kapalı otoparkın açılarak mağduriyet yaşamakta olan memur personelin hizmetine sunulması. Bundan önceki görevde yükselme unvan değişikliği sınavı öncesi, sınav konularını içeren doküman ve kitapların verildiği gibi, tekrar bu uygulamanın uygulanması” konuları karara bağlandı.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER