TÜCCARLAR TİCARET ODASINDAN MEMNUN DEĞİL

Sivas Tesviyeciler ve Madeni Sanatkârlar Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, “Ticaret odasından tüccar memnun değil. Memnuniyetsizlik had safhada. Tüccarın ve yatırımcının önünün açılması lazım. Ticaret ve Sanayi Odası şimdiye kadar yaptığımız çalışmalarımızda yanımızda olmadılar” dedi.

TÜCCARLAR TİCARET ODASINDAN MEMNUN DEĞİL

Sümeyra DENİZ

 

Tüccarın ve esnafın sıkıntısının birbirine benzediğini söyleyen Demirgil, “Sivas’ta ticaret bir tarafta esnaf ve sanatkâr diğer tarafta tüccar. Bir insanın iki ayağı gibi biri aksadığı zaman diğeri de aksar. 8 yıldır ben tüccarın kısmının aksadığını gördüm. Aksayan kısmın aksamasını önlemek içinde tüccar arkadaşlarımız ricası ile Ticaret Sanayi Odasında da olmam gerektiğini söylediler. Bende Sivas’a esnafa ve tüccara hizmet etmekten kaçmam. 16 komiteden Sivas tüccarına faydalı olmak için aday oldum. Seçildikten sonra yapılacak çok iş var. Tüccarın ve esnafın sıkıntısı hemen hemen birbirine benziyor ama bazı farklılıklarda var” dedi.

 

Ticaret ve Sanayi Odası meclisine girdiğinde yapacağı çok işi olduğunu belirten Demirgil, “Her zaman Sivaslı esnafın ve tüccarın yanında olmaya devam edeceğim. Hiçbir zaman küçük hesapların peşine düşmedim. Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde aday olduğumu açıkladıktan sonra ilçelerden telefon açarak ne yapabiliriz sizin için diyorlar. Çünkü ortada bir başarı var. 8 yıldır yaptıklarımız Ticaret ve Sanayi Odasında yapacaklarımızın teminatıdır. Ben Ticaret ve Sanayi Odasında çok iddialı bir meclis üyesi olacağıma inanıyorum” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2017, 05:35

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER