TSO’dan yatırım atağı

TSO’dan yatırım atağı

Sivas önemli bir yatırıma daha ev sahipliği yapacak. Türkiye’nin ve dünyanın birçok noktasında zincir ve büyük mağazalar için üretim yapan Yasin Tekstil Sivas’a fabrika kuracak.  Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken’in daveti üzerine Sivas’a gelen Yasin Tekstil A.Ş. Genel Müdürü Gökhan Karagöl, “Memleketimize yatırım ve istihdam sağlayacağımız için mutluyuz. Ticaret Odamızın yeni heyecanıyla beraber yatırımlarımızı büyüteceğiz. Sivas teşvikli bölgelerde 6. sırada olsa yatırımlarımızı en az iki katına çıkaracaktık.  Sivas’ta tekstil konusunda 3 büyük fabrika var. Ancak Batman’a gittiğinizde 3 bin tane var. Verilen teşviklerin artırılırsa bizim gibi çok sayıda firma da yatırım için gelecektir” dedi. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken ise “Verdiğimiz sözleri bir bir tutuyoruz. Seçimden önce OSB’de ki fabrikaların sayısını artıracağız, gerekirse yatırımcının kapısında yatacağız demiştik. İlk olarak İstanbul’dan yatırım için davet ettiğimiz Yasin Tekstil’in, OSB’de fabrikasını kuruyoruz. Fabrikada 1000 kişiye istihdam sağlanacak. Yurt içi ve yurtdışındaki yatırımcıları da Sivas’a yatırım yapmaya davet edeceğiz” diye konuştu. “Teşvikli sıralamasındaki yanlışlık yüzünden komşularımıza göre geride kaldık” diyen Başkan Eken,  “Milletvekilimiz Habib Soluk, Demirağ OSB konusunda çizmelerinizi giyip yatırımcı aramamızı istemişti. Bizlerde Sivas’ın teşviklerde 6. Bölgeye alınması halinde yatırımcı patlaması yapmanın sözünü vermiştik. Sivas’ın daha güçlü avantajlara sahip olması için kesinlikle 6 bölgeye geçmemiz şart. Bizler yeni dönemde İstanbul’da yatırımcılarımızı fabrikalarında ziyaret edeceğiz. Onlarla toplantılar yapacağız. Yatırımcı firmaların her zamanda yanında ve destekçisi olacağız. Tüm sorunlarıyla biz ilgileneceğiz. Bugüne kadar olmadıysa bundan sonra Sivas’a sahip çıkmaya davet edeceğiz. Sivas’a getirmek için ikna edeceğiz. Çünkü Sivas büyürse, Türkiye büyür” diye konuştu.

YASİN TEKSTİL 16 ÜLKEYE İHRACAT YAPIYOR

1986 yılında İstanbul’da kurulan fabrika kadın, erkek ve çocuk ev giyimi konusunda Türkiye’nin öncü tekstil üreticilerinden biri. Kendi markası olan RolyPoly’nin yanı sıra ülkemizin ve dünyanın önemli  markalarının Türkiye, Orta doğu, Rusya, Ukrayna ve Kuzye Afira bölgeleri lisansörlüğünü yapmaktadır.  Us. Polo Assn ve Pierre Cardin, Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatsaray, Trabzonspor, Barcelona, Disney, Warner Bros, Looney Tunes, Snoppy, Pembe Panter, Hello Kitty, Barbie sahip olunan lisans haklarından bazıları.Yıllık 7.2 milyon üretim kapasitesi ile çalışıyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2018, 04:25

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hikmet Yıldız
Hikmet Yıldız - 1 yıl Önce

Yalan haber yapmayın.Yasin Tekstil bir yıl önceden geldi buraya yatırım için.Oda seçimleri yapılalı kaç gün oldu.Üstelik Mustafa Eken prim yapacaksa böyle yalan haber yaptırarak yapamaz.Bu firmanın Sivas'a gelmesi ile Mustafa Ekenin hiç bir alakasının olmadığını Allah biliyor, Sivaslı biliyor,bir tek siz bilmiyorsunuz.Siz nasıl gazetesiniz.Sahtekarlığa alet oluyorsunuz.

SIRADAKİ HABER