TSO’da istifa depremi

TSO’da dün yapılan başkanlık seçimi öncesi, Başkan Osman Yıldırım ve ekibi toplu olarak istifa ederek seçime girmedi. İstifa nedenleri hakkında açıklama yapan Yıldırım, odadaki FETÖ bağlantılarından söz ederek, ‘’Bizimle birlikte olan 5 kişi son gün karşı tarafı geçti, bir kişinin ise oy kullanması engellendi. Tehdit ve şantajlar var. Aynı havayı solumak istemiyoruz’’ dedi.

TSO’da istifa depremi

YÜKSEL MENEKŞE

Ticaret ve Sanayi Odasının, ertelenen başkanlık seçimi öncesi istifa depremi yaşandı. Dün yapılan seçim öncesi Başkan Osman Yıldırım ve ekibi bir basın açıklaması yaparak istifa ettiklerini ve TSO ile tüm bağlarını kopartarak ticaret hayatına devam edeceklerini belirttiler. Osman Yıldırım yaptığı istifa açıklamasında, ‘’1 Nisan 2018’de odamızın organ seçimleri yapılmış, 69 meclis üyesinden 41 meclis üyesi ile çoğunluğu sağlamış idik. Ancak 8’inci guruba listeden giremeyenler, kura çekmek için itiraz etmelerine rağmen anlamadığımız nedenlerden dolayı seçimleri iptal ettirerek yeniden yapılmasına neden olmuştur. 6 Mayısta 8’inci komite için yapılan seçimler sonrasında meclis üyesi sayımız 38 olarak netlik kazanmıştır.Yönetim Kurulu Başkan ve Üyelik seçimlerimiz bugün (dün) yapılacaktı. Seçim öncesi günü ve gecesi yaşanan çirkinlikler, tüccarımıza yakışmayan ahlaksızlıklar, tehditler, şantajlar yapılmıştır. Bu kişilerle aynı çatı altında bulunmak bile artık bizlere zul olmuştur.Beş üyemiz seçim boyunca bizimle birlikte olmuş, dün akşam ve bu sabah karşı tarafa geçtiklerini belirtmişlerdir. Bir arkadaşımız ise zorla alıkonularak oy kullanması engellenmiştir’’ dedi.

FETÖ VURGUSU

Yıldırım açıklamasının devamında, ‘’Bunlar neden yapılmıştır? 2013 yılında oda seçimlerine FETÖ terör örgütü müdahale etmiş, bizim dirayetli ve dik duruşumuz sayesinde TSO’u ele geçirememişti. Aynı örgüt rövanşını almak için aramıza sızmışlardır. Ve bugün odamızı ele geçirme pozisyonları devam etmektedir. Geçen dönemde olduğu gibi bu operasyonlar yürütülmektedir. Bizler iş adamlarıyız, bildiğimiz tek iş istihdam sağlamak, yatırım yapmak, verdiğimiz sözde durmak, Sivas’ımızı ve odamızı en iyi şekilde temsil etmek. Karşı tarafın listeleri gerçek şekilde incelendiğinde FETÖ ilgili ilişkileri olanlar görülecektir. O dönemin başkan adayı kaça olarak yurt dışında yaşamaktadır. O dönemin listeleri ile şimdiki liste karşılaştırıldığında örtüştüğü görülecektir. Sonuç olarak FETÖ operasyon yapmıştı. Bu nedenle Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ederek, TSO’da yapılan organ seçimlerini ve 8’inci komitenin iptal edilmesinin incelenmesini ve bu organizasyonu yapanların FETÖ terör örgütünün talimatını yaptıklarını kamuoyuna bildiriyor, suç duyurusunda bulunuyoruz.Kimliksiz, kişiliksiz, iradesiz ve ilkesiz u Truva atlarıyla aynı çatı altında bulunmaktan utanmamız nedeni ile TSO’daki tüm görevlerimizden, yedeklerimizle birlikte buradaki olan arkadaşlar istifa ediyoruz’’ dedi. Açıklamanın ardından Yıldırım ve ekibi oy kullanmadan STSO binasından ayrıldılar.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2018, 04:45

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER