TSO üyelerine CÜSEM aracılığı ile eğitimler verilecek

TSO üyelerine CÜSEM aracılığı ile eğitimler verilecek

MEHMET TIRPAN

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası ile Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (CÜSEM) arasında eğitim işbirliği protokolü imzalandı. İmzalanan protokol kapsamında STSO ve CÜSEM arasında belirlenecek konularda eğitimler verilecek. TSO üyelerine CÜSEM kursları yüzde 10, oda tarafından istenen kurslarda ise yüzde 20 indirim yapılacak.

TEKNOKENT’te düzenlenen imza törenine Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, STSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken ve CÜSEM yetkilileri katıldı. 

Programda konuşan Mustafa Eken,  “Biz Ticaret ve Sanayi Odası olarak göreve geldiğimiz günden bu yana Üniversite-Sanayi işbirliğini önemsediğimizi her platformda söyledik ve söylemeye de devam edeceğiz. Yıllar öncesinden bir kopukluğun olduğunu, ve bu birleşmenin daha da büyüyeceğini, birlik ve beraberliğin olacağını her yerde söylüyoruz. Yapacağımız bu protokol ile de Üniversite’de ki hocalarımızın Ticaret ve Sanayi Odamızın üyelerine, personelimize eğitimler vermesi, bizim karşılıklı işbirliği yapmamız açısından önemli bir protokol olduğunu düşünüyorum. Bununla birlikte daha birçok protokol imzalayacağımızı ümit ediyorum. Hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Rektör Yıldız ise “Başkanımızın da söylediği gibi daha önce birkaç protokol imzalamıştık, bugün yeni bir protokol daha imzalıyoruz. Bu protokol ile birlikte şehir ile sanayi arasında işbirliğini yapmış oluyoruz. İnşallah bundan sonra da devam edeceğiz. Üniversitemiz her türlü hizmeti vermeye hazır. Allah hayırlı ve uğurlu etsin, inşallah güzel sonuçlar alacağız” şeklinde konuştu.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER