“TSO teşvikle ilgilenmezse ne ile ilgilenecek?”

Teşvik konusunu süreklşi gündemde tutulmasından rahatsız olan bazı kesimlerin olduğuna dikkat çeken Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, “Biz siyasetçilerimizin ve bürokratlarımızın söylediklerine saygı duyar ve inanırız. Ancak STSO teşvik ve Organize sanayi bölgesi ile ilgilenmezse ne ile ilgilenecek. Bizim görevlerimizden bir tanesi de bu. Bazı kesimler bizleri ne kadar yok saymaya çalışsalarda, yok sayanlar kusura bakmasınlar biz varız ve var olmaya devam edeceğiz” dedi.

“TSO teşvikle ilgilenmezse  ne ile ilgilenecek?”

MEHMET TIRPAN

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, “TSO Başkanı olarak şehrimin gelişmesine katkıda bulunamazsam, sehirle ilgili ön gördüğüklerimi söyleyemezsem, yine şehirle ilgili takipler yapamazsam TSO Başkanlığımın bir anlamı kalmaz. Tüccarlarımızın ve üyelerimizin dertlerini sıkıntılarını dile getimemiz lazım. Biz seçilmişlerin herşeyi doğru ve düzgün yapmamız lazım” dedi.

Her fırsatta reşvik konusunu gündeme getirdiğini ve bazı kesimlerin bu durumdan rahatsız olduğunu aktaran Başkan Eken, “Belki bazı kesimler bu teşviği çok konuşmayalım diyebilirler. Yine bazı büyüklerimiz teşviği çok konuşmakla bişey olmaz diyebilir. Yine bazıları teşvik sözü verildi bu kadar neden konuşuluyor denilebilir. Biz siyasetçilerimizin ve bürokratlarımızın söylediklerine saygı duyar ve inanırız. Ancak STSO teşvik ve Organize sanayi bölgesi ile ilgilenmezse ne ile ilgilenecek. Bizim görevlerimizden bir tanesi de bu. Aynı zamanda bizleri ne kadar yok saymaya çalışsalarda yok sayanlar kusura bakmasınlar biz varız ve var olacağız. Biz Sanayi bölgelerinin ortaklarıyız. Ticaret ve Sanayi Odası yatırımcıların öncüleri ve danışmanıdır. Biz işlerimizi yapmazsak sahipsiz bir oda oluruz. TSO’nun ortağı olarak hakkımızı savunmak, teşvik konusunu gündeme getirmek zorundayız. Biz Sivas’ın 6. Bölge teşvik kapsamına alınmasını ilimize daha fazla yatırımcı gelmesi için ekonomimin gelişmesi ve işsziliğin ortadan kalkması için istiyoruz. Malatya 6. Teşvik bölgesine tekrar alındı onların OSB’sinde 55 bin kişi çalışıyor bizim OSB’lerimizde 9 bin kişi çalışıyor. İlimizdeki OSB’lerin tamamen dolması halinde en fazla 11 bin kişinin istihdam edilmesini hedefliyoruz. Malatya ile aramızdaki fark net bir şekilde ortada. Benim hep savunduğum Sivas’ın geleceği, yatırımı ve işsiz kardeşlerimizin işe girmesi. Göreve gelmeden öncede bunu savunuyordum savunmaya da devam edecem” ifadelerini kullandı.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER