Trafikte yaya önceliği“GTA” ile öğretiliyor

Yaya öncelikli trafik dönemi devam ediyor. 2019 yılının “Yaya Öncelikli Trafik Yılı” ilan edilmesinin ardından ülke genelinde “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganı ile birçok çalışma yürütülüyor. O çalışmalardan bir tanesi de yaya önceliğini “GTA ile öğreniyoruz” oldu.

Trafikte yaya önceliği“GTA” ile öğretiliyor

SÜMEYRA DENİZ

Trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması amacıyla düzenlenen kampanyadan sonuncusu trafikte yaya önceliğini GTA ile öğreniyoruz oldu.  Sivas Valiliği, İçişleri Bakanlığı'nca yaya önceliğine dikkat çekmek amacıyla hazırlanan ‘Yaya önceliğini bir de Grand Theft Auto (GTA) ile öğreniyoruz’ başlıklı videoyu yayınladı. Bakanlık tarafından Youtube’a da yüklenen video, valiliklerin internet sitelerine de eklendi.2019 yılının ‘Yaya Öncelikli Trafik Yılı’ ilan edilmesinin ardından İçişleri Bakanlığı'nca başlatılan tanıtım kampanyaları sürüyor. Bakanlık son olarak sevilen bilgisayar oyunu GTA ile yaya önceliğine dikkat çekmek amacıyla video hazırladı. Videoda ‘Işık var, polis yok. Işığa uyulur’, ‘Işık var, polis var. Polise uyulur’, ‘Işık yok, polis yok. Yaya yola çıktığında sürücü durmak zorundadır.’ ‘Görev başarılı’ ibareleri ile kurallara uyulmaması halinde 'Yaya önceliği kuralını ihlal ettiğiniz için 488 TL para cezası kesilmiştir’ görevleri yer aldı. GTA ile hazırlanan videoda son olarak ‘Işıksız yaya veya okul geçidinde yaya yola adım attığında, sürücü durmak zorundadır’ uyarısı yer alıyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2019, 15:02

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
YORUMLAR
Feyyaz Memiş
Feyyaz Memiş - 1 yıl Önce

Konu Sivas ise trafikte saygı gelişmez öncelikle sürücü kurslarinda egitmeli sonrasinda ise iyi bir denetim vede ceza yaya önceliği bilincini artırır dışarıdan gelen suruculere de saygılı olunmalı eğitime ekleyin lutfen

SIRADAKİ HABER