Toplu taşımada yeni reform, tek bilet uygulaması başladı

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, 2007 yılında minibüs ve belediye otobüslerini toplu taşımadan kaldırarak tek tip özel halk otobüsü sistemini ve kent kartla havuz modelini hayata geçiererek önemli bir reforma imza atmıştı. Başkan Aydın yeni bir reforma imza atarak Sivas’ın tüm mahallelerinden Cumhuriyet Üniversitesi ve Yeni Numune Hastanesi’ne tek biletle ulaşılmasını sağladı. Tek biletle seyahat dönemi 11 Eylül 2017 Pazartesi yani bugünden itibaren başladı.

Toplu taşımada yeni reform, tek bilet uygulaması başladı

Yüksel MENEKŞE

 

Sivas’ın bacasız fabrikası olan Cumhuriyet Üniversitesi’ne ve yeni Numune Hastanesi’ne ulaşım sorununu tamamen çözmekte kararlı olan Sivas Belediyesi,  özel halk otobüslerinin yeni toplanma merkezini Cumhuriyet Üniversitesi’ne kurdu. Böylece her mahalleden üniversite’ye ve yeni hastaneye rahatlıkla ulaşım sağlana bilecek.  Geçtiğimiz yıl başlayan çalışmalar tamamlanırken 11 Eylül 2017 Pazartesi gününden yani bugünden itibaren otobüsler artık yeni toplanma merkezinde hizmet vermeye başlayacak.50 bini aşan nüfusu ile gün geçtikçe büyüyen Üniversite’nin ulaşım sorununa İsmet Yılmaz Köprüsü, Köprülü Kavşağı ve İsmet Yılmaz Bulvarı’nı yaparak büyük oranda çözüm üreten Belediye, toplu taşımayı kullanan vatandaşlar için de halk otobüslerinin toplanma merkezini Üniversite’de kurarak şehrin her yerinden tek seferde bölgeye ulaşımı mümkün kıldı.  Hali hazırda devam eden Kızılırmak Köprüsü ve Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı ise üniversite-şehir arasını daha da yakınlaştıracak.

GÜZERGAHLAR DEĞİŞTİ

Konu hakkında açıklama yapan Başkan Sami Aydın, "Otobüslerimiz artık Pazartesi gününden itibaren yeni toplanma merkezi olan Üniversite'ye gidecek. Gerekli çalışmalarımızı tamamladık. Bu alana ulaşan yolar; başta İsmet Yılmaz Bulvarı olmak üzere Bağdat Caddesi, Eğri Köprü'nün yanına yapılan ikinci köprü ile tüm altyapılar eksiksiz bir hale getirildi. Şuanda herhangi bir eksiğimiz yok. Ancak yeni bir uygulama olduğu için güzergahlar farklılaşacak. Bu da ilk etapta bir kargaşa oluşturabilir. Bu konuda vatandaşlarımızın sabırlı olmasını temenni ediyoruz. İnşallah sistem bir, iki hafta içerisinde tamamen oturacak" dedi.

OTOBÜSLER YENİLENECEK

Başta üniversite öğrencileri olmak üzere şehrimizin her yerinden vatandaşların tek biletle üniversiteye ulaşma imkanına sahip olduklarını hatırlatan Başkan Aydın, "Kümbet, Fatih, Kılavuz ve Alibaba gibi şehrimizin her bölgesinden artık insanlar tek seferde üniversiteye ulaşacak. İlk etapta eksiklikler olabilir ancak kısa sürede bunu gidereceğimiz kanaatindeyim. İnşallah sorunsuz bir şekilde toplu taşımaya yeni bir kalite ve standart katan uygulamamız 11 Eylül Pazartesi itibarıyla hayata geçmiş olacak. İkinci bir adım ise otobüslerin yenilenmesi olacak. Bunu da yaptığımız zaman tamamen kaliteyi yakalamış olacağız. Vatandaşlarımızdan tek ricamız, güzergah değişikliklerinden ötürü ilk etapta oluşacak karşılık için sabırlı ve anlayışlı olmalarıdır. Biz levha ve tabelalarla yenilikleri zaten duyuracağız. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." şeklinde konuştu.

 

OLABİLECEK AKSAKLIKLAR GİDERİLECEK

11 Eylül'den itibaren seferlerin yeni güzergahlarından başlayacağını kaydeden Halk Otobüsçüleri Kooperatifi Başkan Yardımcısı Murat Kalkan ise "Şehrimize ve tüm camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. 10 yıldır alışılmış bir sistem vardı. Bu saatten sonra güzergah ve hat değişiklikleri oldu. Tüm vatandaşlarımızdan sabırlı olmalarını istiyoruz, eksiklikleri kısa sürede gidereceğiz. Şoför arkadaşlarımızın vatandaşlarımıza ve vatandaşlarımızın da onlara karşı anlayışlı davranacaklarını düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2017, 10:29

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER