Toplu taşıma ve marketlere sınırlama getirildi

Corona virüs vakaları sayısı Türkiye’de her geçen gün artıyor. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığının çalışmalarının yanı sıra İçişleri Bakanlığı’da ek genelge yayımlayarak toplu taşıma ve marketlerde sınırlama getirdi.

SEYİT ÖMER YILDIZ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın corona virüs vakalarının ayrıntılarını paylaşmasının ardından toplu taşıma ve marketlere de sınırlama getirildi. Vaka sayısının bin 529 olduğunu, 37 kişinin de hayatını kaybettiği Bakan Koca tarafından açıklandı.

İçişleri Bakanlığı ise corona virüse karşı ek genelge yayımlayarak il ve ilçelerdeki tüm marketler en fazla 09:00 – 21:00 saatleri arasında satış yapabilecek. Marketlerde ki en fazla müşteri sayısı da müşteriye hizmet sunulan toplam alanın onda biri kadar olma kararı alındı. Marketlerin kapılarına kaç müşteri girebileceği asılacak.

Diğer bir genelge ise tüm şehir içi ve şehirler arası toplu taşıma araçlarında şehirler arası yolcu taşıyan otobüslerde dahil olmak üzere, taşıtların yolcu kapasitesinin yüzde 50’si oranında yolcu taşıyabilecekler. Araç içerisinde ki yolcuların oturmak düzeni aralarında mesafe oalcak şekilde olacak.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2020, 15:14

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER