“Toplu taşıma araçlarını kullanın”

“Toplu taşıma araçlarını kullanın”

HABER MERKEZİ

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, ilimizde yürütülen kar temizleme çalışmalarının Sivas’ın her bölgesinde gerçekleştirildiğini, vatandaşların toplu taşıma araçlarını kullanmasında fayda olacağını söyledi.

Kar temizleme çalışmalarının kent meydanında devam edeceğini aktaran Başkan Bilgin, “Yoğun kar yağışının başlamasıyla birlikte tüm ekiplerimiz başta ana arterler olmak üzere kolay ulaşım sağlanması gereken hastaneler ile diğer alanlarda çalışma gerçekleştirmeye başladı. Ekiplerimizle birlikte bizler de kar yağışından itibaren sahadayız. Belediyemiz ve Özbelsan şirketimiz başta olmak üzere tüm işçilerimiz ve araçlarımız ile ilimizde hizmet eden diğer kamu kurumları ve kuruluşlarından destek alarak çalışmalarımız devam ediyor. Kar yağışının yoğunlaşması ile ek olarak ilimizde faaliyet gösteren özel sektöre ait kepçe, greyder, traktör kepçe gibi iş makinaları kiralayarak hemşerilerimizin hizmetine sunduk.” dedi.

Toplu taşıma kullanımının önemine de değinen Başkan Bilgin, “Hemşerilerimizden bu süreçte ricamız özel araçlar yerine toplu taşıma araçlarını kullanmalarıdır. Bu olaylar senede birkaç gün gerçekleşiyor anlayışları için hemşerilermize teşekkür ediyorum.” dedi.

Muhtarlar Dernek Başkanı Cemalettin Arslan'da, Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin'e çalışmalar için teşekkür ederek, “Gece kar yağışının başlaması ile birlikte Belediyemize bağlı ekipler çalışmalara başladı. Aralıksız çalışan arkadaşlar fedakârca kar temizliği yapıyor. Ana arterleri de herhangi bir sıkıntı yok. Her bölge için bir kepçe görevlendirilmiş durumda ana arterlerin ardından ekipler ara sokaklara da girecek. Belediyemiz yağan bereketi afete geçirmemek için takdire şayan bir çalışma gerçekleştiriyor, emeklerine sağlık.” dedi.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER