“Tepeden bakmayın halkın içinde olun”

İktidar Partisi Milletvekilinin Sivaslılara yönelik yaptığı açıklamayı talihsiz bir açıklama olarak nitelendirdiklerini ifade eden Deva Partisi İl Başkanı Serdar İnce, “AK Parti İktidarı göreve gelmeden önce Türkiye acaba taş devri çağındamıydı da iktidar yıkılınca Türkiye yıkılacakmış gibi bir izlenim veriliyor. Sivas’a iktidar döneminde yeterince yatırım yapılmadığı için çok gecikmiş olarak yapılan yatırımlar şimdi lütuf olarak gösteriliyor. Milletvekillerinin tepeden bakmaması ve halkın içinde olması lazım. Unutmayalım vekilleri millet seçiyor” dedi.

“Tepeden bakmayın  halkın içinde olun”

MEHMET TIRPAN

İktidar vekillerini Sivas halkına yönelik usluplarından dolayı eleştiren Deva Partisi İl Başkanı Serdar İnce, Sivas’ın ihtiyacı olan ve yapılması gereken yatırımların sanki bir lutüf gibi gösterildiğini bu anlayışın doğru olmadığını söyledi.

Yatırımların sadece Sivas’a değil tüm illere yapıldığını, yıllardır Sivas’ın göz ardı edildiğini, ancak Sivas’a yapılan yatırımların çok büyük bir yatırımlar gibi gösterilmeye çalışıldığını aktaran Başkan İnce, “Geçtiğimiz günlerde Sivas ı temsil eden iktidar partisi vekili “ıslak zeminlerde ihtiyaç gidermek için sıra beklediği günü Sivaslılar ne çabuk unuttu. Eski günleri unutmayın” sözü biz Sivaslılarda büyük üzüntüye sebep olmuştur” dedi.

Sivaslıların yıllardır AK Partiyi desteklediğinin unutulmaması gerektiğin ve Sivaslılara söz verilen ancak gerçekleşmeyen vaatlerin de olduğunu hatırlatan İnce, “İktidar vekilleri güç zehirlenmesinden bir an evvel kurtulup halkın içine karışmalıdırlar. İktidar partisi mensuplarının geçen 18 yıllık iktidar süreçleri, partiye mensup bir çok siyasi kişilerde güç zehirlenmesine sebep olmuştur. Halkın sorunlarından uzak, tepeden bakan, halkın içinde olmadan kapalı odalar da geçen yaşamlar ne yazık ki talihsiz açıklamalara ve davranışlara sebep olmaktadır. Halkın oyları ile seçilen insanların, güç aldığı noktayı unutmamaları gerekmektedir. Sivas ımızı temsil eden iktidar vekilleri halkını küçümser şekilde konuşmak yerine verilen sözlerin takipçisi olmalıdır. Çevre illerin vekilleri illerini teşvik kapsamında yüksek noktalara taşıyıp şehrine istihdam yaratacak yatırımların takipçisi olurken, biz ne yazık ki başta 6.bölge olmak üzere verilen bir çok sözün takip edilmediğini görmekteyiz. Alınan duyumlara göre Sivas a diğer iller gibi tümünü kapsayan teşvik yerine, zül gördüğümüz lokal olarak Nuri Demirağ Organizeye verilecek denilen teşvikte arap saçına dönmüştür. Teşvik kapsamında verilen sözlerin tutulmayacağı noktasın da bilgiler gelmektedir. Bu alanın 6.bölge olarak değil de Endüstri Bölgesi alanı ilan edileceği konuşulmaktadır.2008 yılından beri geldi gelecek diyerek oylanan Sivas halkının Hızlı Tren ile buluşması noktasında işin takip edilmesi elzemdir” ifadelerini kullandı.

YUKARDAN BAKMAK YERİNE VERİLEN SÖZLERİN TAKİBİ YAPILMALI

Sivas’a yapılan yatırımların yanı sıra Sivas’tan götürülen kamu kurumlarının da olduğunu hatırlatan Başkan İnce, “Sivas tan giden kamu kurumları yanında şuan muğlak duran demir çelik fabrikasının da akibeti merak konusudur. Sivas esnafını bitiren istişareden uzak ben yaptım oldu mantığı ile yapılan yurtların şehir esnafına verdiği zararlar ortadadır. Salgın sürecinde Sivas esnafı bitme noktasına gelmiştir. İktidar partisi vekillerinden Sivas’ın acil bekleyen konularını ve verilen sözlerin takibini yapmalarını talep ediyoruz. Seçilen insanların geçmişten gelen alışkanlıklarının başında yer alan vatandaşı azarlama sorunları ve taleplerini görmezden gelme huylarından vazgeçmelidirler. Her şey zamanla yerine gelir ama kırılan kalpler ve yok olan umutların acısı hiçbir zaman silinmez, hafızalarda derin yaralar ve izler bırakır” ifadelerini kullandı.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER