“Teknoloji çağındayız”

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Teknoloji çağındayız. Artık öğrenme süreleri kısaldı. 40 dakika boyunca öğrencilerin dikkatlerini bir noktaya vermeleri çok zor. Daha etkili bir öğretim süreci için ders sürelerinin azaltılması önerisini getirdik” dedi

“Teknoloji çağındayız”

Mehmet TIRPAN

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 40 dakikalık ders süresinin fazla olduğu yönündeki sözlerine açıklık getirdi. İlkokul, ortaokul ve lise için farklı ders sürelerinin düşünülebilir olduğunu ifade eden Bakan Yılmaz; “Ders süreleri ile ilgili olarak Teknoloji çağındayız. Artık öğrenme süreleri kısaldı. 40 dakika boyunca öğrencilerin dikkatlerini bir noktaya vermeleri çok zor. Daha etkili bir öğretim süreci için ders sürelerinin azaltılması önerisini getirdik” dedi.

Ders saatleri ile ilgili henüz bir çalışma yapmadıklarını da vurgulayan Bakan Yılmaz: “Bu konuda alınmış kararımız yok. Ders saatlerinin kısaltılması konusunu kamuoyunun dikkatine sunuyoruz. eğitim ailesi, siyasetçiler, sendikacılar, toplumun tüm kesimleri bu konuyu gündemine alıp tartışsın istiyoruz. İlkokul, ortaokul ve lise için farklı ders süreleri düşünülebilir. Bunlara bakmak gerekir. Dünya örneklerine de baktık, gerekli araştırmayı yaptık. Dünyada da bizimkine benzer ders süreleri var. Anlamlı bir fark bulunmuyor. Süreler Türkiye’ye yakın. Konunun tarafları olan öğretmenler, öğrenciler ve veliler var. Bunlara da soracağız. Bir karar almadan önce buradan gelen sonuçlara da bakacağız” şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2017, 05:55

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER