Teknoloji bağımlılığına dikkat!

Toplum Ruh Sağlığı ekipleri, günümüzde her geçen gün yayılan teknoloji bağımlılığına dikkat çekerek, bireylerde, okul çağındaki çocuk ve gençlerde oldukça sık görülen internet/bilgisayar kullanımının sosyal ilişkileri ve aile bağlarının zayıflamasına neden olduğunu vurgulayarak broşür dağıttı.

Teknoloji bağımlılığına dikkat!

Mehmet TIRPAN

İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Toplum Ruh Sağlığı Birimi tarafından kent meydanında ‘Davranışsal Bağımlılıklarla Mücadele Programı’ kapsamında broşür dağıtarak vatandaşları bilgilendirdi. Sağlıklı Yaşam Aracında stant açan görevliler standı ziyaret eden vatandaşların sorularını da yanıtladı.

Bilgisayar ve internet kullanımının faydalarının yanı sıra zararlarının da olduğunu vurgulayan yetkililer, “Günümüzün gelişmiş teknolojilerinden olan bilgisayar ve internet kullanımının yaşamımızda istenilen bilgiye anında ulaşabilme, bilgi paylaşımını sağlayabilme gibi getirdiği kolaylıklar yanında çok sık ve zararlı kullanımından kaynaklanan birçok problemi de beraberinde getirmekte olduğu bilinmektedir. Bireylerde, okul çağındaki çocuk ve gençlerde oldukça sık görülen problemleri internet/bilgisayar kullanımı, sosyal ilişkilerinin olumsuz yönde etkilenmesine, aile bağlarının zayıflamasına neden olmakta. Akademik başarılarını veya iş başarılarını da düşürebilmektedir. Teknoloji/İnternetin aşırı ve bilinçsiz kullanımının önlenmesi ve bu konuda farkındalık yaratılması amacıyla Ruh Sağlığı Dairesi Başkanlığınca ‘Davranışsal Bağımlılıklarla Mücadele Programı’ ’başlatıldı” ifadelerini kullandı

 

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2018, 04:50

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER