“Tek sıkıntımız yollarla ilgili”

“Tek sıkıntımız  yollarla ilgili”

MEHMET TIRPAN

İl Genel Meclisi Ocak ayı ilk toplantıları başladı. Yeni yılın ilk toplantısında meclis üyeleri söz alarak 2021 yılında yapılan ve yeni yılda yapılması gereken konular hakkında söz aldı.

Gündem dışı söz alarak meclis kürsüsünde fikirlerini paylaşan Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Bekir Tanyıldız, “Yıla nasıl başlarsanız öyle gider. Bizde meclis olarak sevgi ve huzurla yeni yıla başlayıp yılın o şekilde sona ermesini temenni ediyoruz. Ara sıra bizim meclisimizde ufak tefekte olsa problemler oluyor ancak sorunlar çözülüyor. Umut ediyoruz ki bu yılı en ufak problem yaşamadan atlatırız” dedi.

Bütün meclis üyelerinin temel amacının bağlı oldukları ilçelere ve köylere hizmet etmek yönünde olduğunu hatırlatan Başkan Tanyıldız, “İnşallah bu yılın sonuna kadar her zaman olduğu gibi aynı azimle çalışacağız. 2021 yılının hafif bir muhasebesini yaptığımızda özellikle Gürün için söylüyorum. Yüzde 90’sa varan kanalizasyon problemini çözmüşüz. Su problemimizi de çözdük. Tek sıkıntımız yollarla ilgili. Tek muzdarip olduğumuz konu olan yol sorununda çözüleceğine inanıyoruz. Bu konuda diğer arkadaşlarımızla da görüşüyoruz  onlarında yollarla ilgili sorunları var. Asfaltsız köylerimizin haricinde asfaltlı olan yolların bir çoğu elden çıkıyor. Güründen buraya gelene kadar tamamen buzun üstünde geldik. Tuzlama yapılmasından dolayı da yollar bozuluyor. Bu konuda merkezi hükümetten daha büyük destek gelirse bu sorun da çözülür. Tarımsal sulama noktasında da istediğimiz seviyeye gelemedik. Tabiki sulama projeleri çok büyük ve buradaki bütçemizde buna uygun değil gönül arzu ediyor ki burada da istediğimiz düzeye geliriz. İnşallah geçen yıl olduğu gibi bu yılda köylerimize hep birlikte hizmet ederiz” ifadelerini kullandı.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER