“Taşkınlığa fırsat verilmemeli”

“Taşkınlığa fırsat  verilmemeli”

MEHMET TIRPAN

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi seçimlerinin, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile karıştırıldığını söyledi.

Seçim heyecanının esnaflara hizmet eden, kredi talebini karşılayan Kredi ve Kefalet Kooperatifinde yaşandığının altını çizen Köksal, “Uzun yıllar kooperatifte başkanlık görevini sürdüren mevcut başkan Yüksel Demirgil’in aday olmaması nedeniyle Mesut Dursun ve Hakan Demirgil, başkanlığa aday olduklarını açıkladılar. Her iki adaya da başarılar diliyorum” dedi.

Adayların çeşitli kurum ve kuruluşları ziyaret ederek çalışmalarını anlattıklarını aktaran Köksal, “Başkanlığa aday olan iki adayımızın ahiliğe ve esnaf teşkilatına yakışır bir şekilde kendilerini  tanıtmalarını, dürüst ve dedikodulardan uzak durmalarını, taşkınlığa fırsat vermemelerini temenni ediyorum. Aldığımız duyumlara ve bilgilere göre hiçbir alakası olmayan kişi ve kuruluşlarında kooperatifin seçimlerine müdahil olduğu, girişimlerde bulunduklarını öğrendik. Esnafımız, kendine hizmet edeceği başkanını da kendi seçecektir. Bu esnafların seçimidir ve esnafı ilgilendirir.” İfadelerini kullandı.

Köksal, son olarak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin seçimlerinin ise 2022 yılında yapılacağını sözlerine ekledi.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER