TALEPLER DEĞİŞTİ

Kırsala yönelik yürütülen hizmetlerde talepler değişmeye başladı. Vali Davut Gül, “Geçmişte talepler ham yol iken şimdi asfalt talebi olmaya başladı. Asfalt olan yerlerde sıcak asfalt olmaya başladı. Köylerde internet talep edilmeye başlandı. Parke taşı talep edilmeye başlandı. Çocuk oyun grupları, halı sahalar, köy konakları istenmeye başlandı. Köylerin büyüklüğüne göre köylere geçmişte yapılan hizmetlere göre bunları da belli bir takvim içerisinde yapıyoruz.” dedi.

TALEPLER DEĞİŞTİ

SÜMEYRA DENİZ

Sivas’ın sorunları ve kırsal yapıya yönelik çalışmalar hakkında bilgiler veren Vali Gül zamanla taleplerinde farklılaştığına değindi. Gül, “Sivas’ın sorunları geçmişte de vardı, şimdi de var, gelecekte de olacak. Bir anda bu sorunların tamamının çözüldüğünü iddia etmek çok doğru değil. Zaten böyle bir iddiamız da yok. Ama sorunların niteliği değişmeye başladı. Geçmişte talepler ham yol iken şimdi asfalt talebi olmaya başladı. Asfalt olan yerlerde sıcak asfalt olmaya başladı. Köylerde internet talep edilmeye başlandı. Parke taşı talep edilmeye başlandı. Çocuk oyun grupları, halı sahalar, köy konakları istenmeye başlandı. Köylerin büyüklüğüne göre köylere geçmişte yapılan hizmetlere göre bunları da belli bir takvim içerisinde yapıyoruz. Tabi İl Özel İdaresi’nin kırsala yönelik hizmetleri olduğu kadar  ilin geneline hitap eden sorumlulukları var.” dedi.

 

YAZ DÖNEMİNDE HARALAR BÖLGESİNİN UYGULAMASI YAPILACAK

 

Haralar bölgesi ile ilgili de bilgiler vererek, projenin ihalesini yaptıklarını belirten Gül, “Bunları sizlerle de paylaşmakta fayda var. Uzun zamandır gündemimizde olan Haralar bölgesi vardı. Haralar bölgesi İl Özel İdaresi’ne tahsis edildi. 249 dönümlük bir yer. Yani 249 bin m2’lik Özelleştirme İdaresi’nden hiçbir şart konulmadan İl Özel İdaresi’ne tahsis edildi. Bunun şehrin hemen yakınında parasal değerinin ne kadar olduğunu sizler tahmin edebilirsiniz. Buna başta Sayın Bakanımız olmak üzere vekillerimizin çok katkısı oldu. Ben Milli Eğitim Bakanımıza ve tüm ekibine teşekkür ediyorum. İnşallah bu Haralar bölgesinde vatandaşlarımızın soluk aldığı, geleneksel sporların yapıldığı bir proje yapacağız, uygulayacağız. Şu an proje ihalesine çıktık. İnşallah yaz döneminde de bunun uygulamasını yapacağız.” ifadelerine yer verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2017, 05:30

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER