“Sürekli takip ediyoruz”

“Sürekli takip ediyoruz”

MEHMET TIRPAN

AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, Cumhuriyet Tarihinin en yüksek maliyetli projesi olan hızlı tren ile ilgili bilgi paylaşımında bulundu.

Kentte sürekli tartışma konusu olan Ankara - Sivas arası hızlı tren hattı ile ilgili katıldığı bir programda açıklamalarda bulunan Milletvekili Ekinci, “Hızlı Tren konusunda tam anlamıyla tarih vermemiz doğru olmaz ama 2023 yılında bir aksilik olmazsa Ankara-Sivas arası hizmet verecek olan YHT hattını açmayı planlıyoruz. 2022 Türkiye bütçesi görüşülürken de Ulaştırma Bakanımıza tekrar komisyonda da sordum. Daha sonra Meclis Genel Kurulunda da görüştük Ulaştırma Bakanımız ve yetkilileri ile hızlı tren konusunu sürekli takip ediyoruz” dedi.

Hızlı Tren hattının yüzde 95’inin tamamlandığının altını çizen Milletvekili Ekinci, “Ankara- Ballışeyh arasında bulunan hatta Yüksek Hızlı Trene göre çalışma tamamlanamadı. Yani Yüksek hızlı trenle Ankara’ya gidebilmemiz için Ankara- Ballışeyh arasındaki hattın tamamlanması lazım. Sonuçta hızlı trenle can taşınacak. Allah korusun ufak bir ihmalin sonucu can kaybına mahal verebilir. Bir vatandaşın burnunun kanaması bile bizi üzer. Bu sebeple Ankara- Ballışeyh hattının konvarsiyonel hattan Yüksek hızlı Tren hattına geçişi tamamlandığı gün testlerde yapıldığında inşallah hat açılacak. Bütün işlemler tamamlandıktan sonra hattı hizmete alacağız. Biliyoruz Sivaslılara daha önce tarihler verdik ve beklenti içerisine hep beraber girdik. Bu sebeple şu gün açılacak diye tarih vermeyi çok doğru bulmuyorum. Ama biz 2023 yılından önce YHT seferlerini başlatmayı düşünüyoruz. Eğer bir gelişme olursa da anında Sivas kamuoyu ile paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER