“Suikast olayının üstü örtülemeyecek”

“Suikast olayının üstü  örtülemeyecek”

MEHMET TIRPAN

Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Uğur Bulut, Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’na ve yanındakiler yapılan suikastin ardından yaklaşık 12 yıl geçtiğini, geçtiğimiz günlerde yapılan yargılama sonucunda görevini kötüye kullandığı tespit edilen Kayseri İstihbarat Şube Müdürü Dursun Özmen’e 2 yıl gibi komik bir ceza verildiğini söyledi.

Yapılan yargılamaların ve verilen cezanın yetersiz olduğuna vurgu yapan Başkan Bulut, “12 yılın ardından ana dava dediğimiz suikast yargılaması henüz başlamadı. 40 bin sayfalık soruşturma evrakına rağmen kimse görevi kötüye kullanma suçu ile verilen basit cezalarla bu işin üstünün örtülebileceğini sanmasın” dedi.

Bu suikastte parmağı olan ve ihmali olanların et yada geç hesap vereceğinin altını çizen Başkan Bulut, “Bugün hukuki süreci bekliyorsak sebebi Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’ndan aldığımız devlet terbiyesinin gereğidir. Ancak sabır taşımız çatlamıştır. Delilleri ile suçlular ortaya çıktığında ya da suçluları net bir şekilde ortaya koyan belgeler ellerimize ulaştığında bu sessizlik yerini sorulacak hesaba alınacak öce bırakacaktır. Kimsenin yaptığı yanına kalmayacak. Aradan 12 yıl geçti. Suikast 5 yıl soruşturuldu. 7 yıldırda Mahkeme süreci devam etti. Gelinen 12 yılın sonunda sadece Kayseri İstihbarat Şube Müdürü Dursun Özmen’e görevi kötüye kullanma suçundan 2 yıl gibi komik bir ceza verildi. Bu dosya gibi bir çok kamu görevlisi hakkında değişik illerde devam eden görevi kötüye kullanma suçlaması ile bir kaç yargılama hem yerel mahkemelerde hem de Yargıtay’da devam ediyor. “Tasarlayarak Adam Öldürme” suçundan yani Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarının uğradığı suikast dolayısıyla ise açılmış bir dava dosyası ise henüz açılmış değil. Bu suikast aydınlatılana kadar bu işin peşini bırakmayacağız. Kimsenin bundan kuşkusu dahi olmasın. Er yada geç bu suikastte parmağı olan kişiler hesap verecek” ifadelerini kullandı.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER