Şuğul Vadisi büyülüyor

MELTEM DUMAN

Yerli ve yabancı turistlerin Sivas’a gelmesiyle birlikte turistik mekanlarda ciddi hareketlilik yaşanıyor. Bu kapsamda Sivas’ta görülmeye değer doğal güzellikleri ile gezmeye gelenleri büyüleyen Şuğul vadisi, yerli ve yabancı turistlerinde ilgi odağı oldu.

Hava sıcaklığına aldırış etmeyen vatandaşlar soluğu Güründe bulunan Şuğul vadisinden alıyor.  İki dağ arasında oluşan muhteşem görüntü, herkesi büyülüyor. Genç, yaşlı herkesin ilgi odağı olan Şuğul vadisinde ayrıca vatandaşlar o muteşem suyun sesinin arasında piknik yaparak günün keyfinin çıkarıyor.

Hafta sonları vadide bulunan piknik alanında yer bulunmadığını anlatan vatandaşlar, vadiye olan ilginin gün geçtikçe arttığını, buraya gelenlerin genellikle gezi turlarının organizesi olduğunu söyledi.

Sivas’a gelip de mutlaka görülmesi gereken doğal güzellikler arasında Şuğul vadisinin de yer alması gerektiğini belirten vatandaşlar, “Adete burada insanı büyüleyen bir ortam var. Bu güzel alanı gören ve gezen bilir ne demek istediğimizi daha iyi anlar” dedi.

Şuğul vadisinin daha modern bir yapıya kavuşturulabileceğini dile getiren vatandaşlar, yetkililerin doğan sit alanı olan vadiye gereken hassasiyeti göstermesini istediler.

Sivas'ın Gürün ilçesinde bulunan Şuğul Vadisi hatırlanacağı üzerine Doğal Sit Alanı olarak tescil ve ilan edilmişti. Son dönemde yapılan çalışmalarla, kanyon girişinde bulunan yürüyüş yolunun kanyonun içine doğru uzatılmasının sağlanması, gezmeye gelenlere büyük kolaylık sağlamış oldu.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20