Su indirimi için teşekkür ettiler

Su indirimi için teşekkür ettiler

HABER MERKEZİ

Belediye Meclis kararıyla engelli vatandaşlara yönelik yapılan su indiriminden dolayı engelli dernekleri Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’i makamında ziyaret ederek teşekkür etti.

Aralık ayı ilk meclis toplantısında alınan karar neticesinde; 2020 yılında suya zam yapmama kararı alınırken engelli vatandaşların da içme suyunda 15 metreküpe kadar olan kısmının yüzde 50 oranda indirim yapılması karara bağlanmıştı.

Başkan Bilgin’in talimatlarıyla yapılan indirimden dolayı teşekkür ziyaretinde bulunan dernek başkanları, vatandaşları destekleyen bu tür kararların alınmasından dolayı Bilgin’e memnuniyetlerini ifade ettiler.

Su indiriminden dolayı memnun olduklarını belirten Görme Engelliler Dernek Başkanı Salman Deveci; “Belediyemiz güzel bir çalışmaya imza attı. Öncelikle bu karardan dolayı duyduğumuz mutluluğumuzu ifade etmek istiyoruz. Seçim öncesi söz vermiştiniz ve bu vaadinizin gerçekleştirilmesi tüm engelli vatandaşlarımızı mutlu etti. Alınan karar için teşekkür ediyoruz” dedi. Deveci ayrıca engelli vatandaşlara yönelik yapılan çalışmalarında çok iyi seviyede olduğunu söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Bilgin ise, “inşallah şartlar iyileştikçe daha güzel hizmetler yapacağız. Genel olarak da suya zam yapmadık ve engelli kardeşlerimize yönelik de böyle bir indirim yaptık. Önümüzdeki süreçte sizlerin hayatını birebir etkileyecek güzel projeleri hayata geçireceğiz. Bu konuda çözük odaklıyız ve irademiz net.” diye konuştu.

Ziyarette; Görme Engelliler Dernek Başkanı Salman Deveci, Bedensel ve Zihinsel Engelliler Dernek Başkanı Halil Geçgil, İşitme Engelliler Başkanı Mustafa Epik ve dernek üyeleri hazır bulundu.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER