Stadyuma ulaşım sorun olmaktan çıkacak

Gençlik ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç, İl Koordinasyon toplantısında geçtiğimiz yıl açılışı yapılan yeni stadyum bağlantı yollarında hiçbir gelişme olmadığını söyledi. Kılıç’a cevap veren Belediye Başkanı Sami Aydın ise bölgede mülkiyet sorunları gibi bir çok sorunla karşılaştıklarını ancak yaya üst geçidi ve çevre yoluna bağlantı yolunu önümüzdeki süreçte hayata geçireceklerini kaydetti.

Stadyuma ulaşım sorun olmaktan çıkacak

Hüsne AKKAYA

3. dönem İl Koordinasyon toplantısında yeni stadyumun bağlantı yolları, toplantıya damgasını vurdu. Gençlik ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç, yeni sezona az bir süre kalmasına rağmen stadyumun bağlantı yollarında hiçbir gelişme yaşanmadığını söyledi. Maç öncesi ve maç sonrasında çok ciddi sıkıntılar yaşandığını belirten Kılıç, “Bu nedenle stadyumun boşalması 45 dakikayı buluyor. Stadyumun çevre yoluna ve Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarına bağlantı yollarının yapılması lazım. Daha önce bununla ilgili bir proje vardı ama bu mahkeme kararıyla iptal edildi. Özellikle misafir takım ve misafir seyirci girişlerinden çevre yoluna bir bağlantı yapılması ile ilgili bir talebimiz olmuştu. Ayrıca demiryolu tarafına da bir üst geçit talebimiz vardı. Ancak bu çalışmalarda bugüne kadar bir gelişme olmadı. Bu konuların Karayolları 16. Bölge Müdürlüğü ve Sivas Belediyesi tarafından özellikle değerlendirilmesini istiyoruz.  Ayrıca stadyum ile okullar bölgesi arasında kalan bir yolumuz var. Bu yolun da asfalt yapılması lazım. Bu konuların yeni sezon başlamadan önce tamamlanmasını arzu ediyoruz” dedi.

Kılıç’a cevap veren Belediye Başkanı Sami Aydın ise şöyle konuştu: “Bağlantı yolları yapılmadı denildi ama Buhara Caddesi sizlerinde bildiği gibi daha yeni hizmete açıldı.  Buhara Caddesi’nden stadyuma giden kısım 3 şerit gidiş ve 3 şerit geliş olarak yeni açıldı. Stadyumdan sadece çevre yoluna bir çıkış yapacağımızı ben Salim Beye söylediğimi hatırlıyorum. Bu yolu biz bir ay gibi bir sürede tamamlayacağız. Onun dışında stadyumla okul arasındaki yaya üst geçit projesinin proje çalışmalarını tamamladık. Bu projeyi TCDD 4. Bölge Müdürlüğümüzle birlikte yürütüyoruz. Ödeneği çıktı ve şuanda ihale aşamasında. Hem karayolunu üstten geçecek, hem de demiryolunu üstten geçiyor. Okullar bölgesinden stadyum arasında bir yaya bağlantısı olacak.”

KAMUOYU YANLIŞ YÖNLENDİRİLİYOR

“Bir diğer konu da Stadyum ile Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı arasına bir bağlantı yolu yapamıyoruz” diyen Başkan Aydın, “Demiryolu buna engel oluyor. Sadece Karayolları içerisinden geçecek bir yol projemiz vardı. İhale aşamasına geldik ama maalesef karayolları bu geçişe izin vermedi. Bununla ilgili hukuken davamız da devam ediyor. Dolayısıyla bir bu projeyi askıya almak zorunda kaldık. Aslında bu konularda kamuoyu biraz yanlış yönlendiriliyor. Bu stadyum yapılırken, bütün yollarında planlanması gerekiyordu. Stadyum yapıldı bitme aşamasındayken, biz bu planlamaları yaptık. Bir o bölgeye alt yapı konusunda da yol, köprü ve kavşak konularını bugün yapalım demekle yapılmıyor. Bunun mülkiyet sorunları oluyor, birçok sorunla karşılaşıyoruz. Ancak biz Stadyum ile ilgili alt yapı ve üst yapı olmak üzere ciddi bir emek ve çaba ortaya koyduk. Burada bizim gördüğümüz kadarıyla acil olan işler yaya üst geçidi diğeri de çevre yoluna bağlantı yolu. Bu iki çalışmayı da önümüzdeki süreçte tamamlayacağız” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2017, 03:18

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER