Spor alanlarında yapılan yatırımlar ele alındı

Ekim ayı toplantılarında İl Genel Meclisi üyeleri 2017 yılında Sivas’ta spor alanında yapılan yatırımları masaya yatırdı. Yapılan yatırımlar hakkında Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Osman Budak, meclis üyelerine detaylı bilgiler verdi.

Spor alanlarında yapılan  yatırımlar ele alındı

Mehmet TIRPAN

Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Osman Budak, İl özel İdaresi Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğümüzce ihalesi ve kontrolü sağlanan spor alanlarındaki yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Sivas’ta spor alanında yapılan yatırımların oldukça sevindirici olduğuna dikkat çeken Budak: “14 Adet basketbol Sahası ve Mini Saha yapıldı. 17 Adet spor tesislerimizde büyük ve küçük onarım yapıldı. 2 Okulumuzda ise proje çalışmaları devam etmekte” dedi.

Köylerde yapılan halı sahaların son durumu hakkında bilgilerde veren Budak: “58 Adet halı sahaların tamamı ihale edilmiş %95 oranında sahalarımız bitmiş sadece 3 sahamız bitme aşamasında olup Ekim ayı içerisinde bitirilmesi planlanmaktadır. Yine 10 Adet Bakanlık ve özel İdare bütçesinden Merkez ve İlçelerimize çok amaçlı salon, Spor Salonu, Spor Salonu Konferans Salonu, İhaleleri yapılmış inşaat çalışmaları devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2017, 05:35

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15