Sorunsuz kış için!

Sivas İl Özel İdaresi kış mevsimi nedeniyle kırsalda yaşayan vatandaşların ulaşımda sorun yaşamaması için gerekli tedbirleri aldı. Özel idare, 110 iş makinesi ve 220 personel ile 7 bin 600 km yol ağını kış boyunca kontrol altında tutacak.

Sorunsuz kış için!

YÜKSEL MENEKŞE

İl Özel İdaresi, kış mevsiminin uzun ve soğuk geçtiği Sivas’ta, kırsaldaki vatandaşların sorunsuz bir kış geçirmesi amacıyla yoğun bir çalışma içerisine girdi. Kış için hazırlıklarını tamamlayan İl Özel İdaresi, İşletme ve İştirakler Müdürlüğü sahasında bir araya geldi. Çetin kış şartlarında yol açma çalışmalarını sürdürecek olan personelin önemli bir görevi yerine getireceğini ifade eden Genel Sekreter Mehmet Nebi Kaya, ‘’Sivas İl Özel İdaresi ailesi olarak, Valimizin koordinasyonunda Genel Sekreterinden işçisine kadar karla mücadelede hazırlık çalışmalarımızı yerinde değerlendiriyoruz. 7 bin 600 km yol ağında, 110 iş makinesi ve bununla beraber 220 personelle il sathında yoğun bir mücadele vereceğiz. Büyük bir tecrübeye sahibiz. Kendimizden eminiz. Kıymetli mesai arkadaşlarımızın destekleriyle bu sene de özverili bir çalışma yürüteceğiz. Yeri geldiğinde bir hastaya, yeri geldiğinde bir yaşlıya yardımcı olacağız. Aynı zamanda kullandığımız yolu da ulaşıma açacağız. Bütün arkadaşlarıma karla mücadele çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Vatandaşların lüzumsuz ihbarlarla kamu kaynaklarını gereksiz meşgul etmemelerini rica eden Kaya, “Keyfi ve asılsız ihbarlarla belki bir hastaya ulaşmamıza engel olabilirsiniz. Bu konuda vatandaşlarımızdan duyarlı olmalarını rica ediyorum. Bütün çalışma arkadaşlarıma kazasız belasız hayırlı mesailer diliyorum."  şeklinde konuştu.

Genel Sekreter Kaya daha sonra İşletme ve İştirakler Müdürlüğü sahasında yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2017, 05:30

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER