“SONUÇ YİNE KOCAMAN BİR SIFIR”

“SONUÇ YİNE KOCAMAN BİR SIFIR”

MEHMET TIRPAN

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, AgroSivas 2019 Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sivas’a gelişini eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sivas’a geldiğini ancak sorunların çözümü noktasında bir arpa boyu yol alınamadığının altını çizen Karasu, “Cumhurbaşkanı Sivas'a geldi, üç konuşma gerçekleştirdi. Özellikle Cumhurbaşkanı Sivas'a her geldiğinde doğal olarak hemşerilerimiz beklenti içine giriyor peki sonuç ne oluyor kocaman bir sıfır” dedi.

Sivas’a üvey evlat muamelesi yapılmaya devam edildiğini aktaran Karasu, “Şimdi şu soruların cevabını her Sivaslı gibi ben de merak ediyorum. Sivas 6. Teşvik bölgesine alınacak mı, alınmayacak mı? Lojistik köyün akıbeti ne oldu? Sivas'ın kanayan yarası Demir Çelik fabrikası ne olacak? Bir kenevir meselesi vardı, çiftçilerimiz zengin olacaktı. Ne oldu? İnşaatları devam etmeyen Yağdonduran ve Geminbeli tünelleri ne olacak? Sivas'ta bu kadar işsizlik sorunu nasıl çözülecek? En son gelişinde, hızlı tren 2019'un sonunda bitecekti, şimdi 2020'nin ortasına kaldı. Zaten Cumhurbaşkanı da sadece hızlı trenden bahsetti ve gitti” şeklinde konuşmasını sonlandırdı.

“ÇİFTÇİNİN OLMADIĞI FUAR HAYIRLI OLSUN”

Sivas Kongresi Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında Kongre Merkezi ve Fuar alanında Sivas İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Ticaret Sanayi Odası, Ticaret Borsası ve Ziraat Odası tarafından 'İlçeler Sergisi, AgroSivas 2019 Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı'nın açıldığını aktaran Karasu, “Çiftçinin olmadığı, çiftçi sorunlarını anlatacak temsilcilerinin konuşamadığı, eleştiri gelir diye söz hakkı tanınmayan 6. Tarım ve Hayvancılık Fuarı hayırlı olsun” dedi.

Çiftçinin hızla artan girdi fiyatlarından ve yüksek faiz oranlarından tarlasını ekemez durum olduğuna vurgu yapan Karasu, “Çiftçinin tarlası, traktörü ve ahırı hacizlidir. Ayrıca Sivas’a milyarlarca yatırım yaptığını söyleyen iktidar, çevresindeki tüm illerde fuar alanı olmasına rağmen Sivas’ta fuar alanı yapmayı bile becerememektedir” ifadelerine yer verdi.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER