Sona yaklaşıldı

Sona yaklaşıldı

MEHMET TIRPAN

Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, Sivas’ın Tarım ve hayvancılığına katma değer katacak olan Canlı Hayvan Pazarı ve Ot Borsası inşaat çalışmalarında sona gelindiğini söyledi.

Canlı Hayvan Pazarı’nda son rötuşların yapıldığını aktaran Başkan Hastaoğlu, “Bu yıl kurban bayramı öncesinde hayvan pazarımızı açmayı planladık ancak salgın dolayısıyla çalışmalar planlandığı gibi gitmedi. Şuan çalışmalar tamamlandı kısa sürede hayvan pazarı hizmete açılacak. Yüklenici firma yakın zamanda yer teslimi yapacak” dedi.

Sivas Valiliği, İl Özel İdaresi, Belediye ve DAP’ın destekleri ile yapımı tamamlanacak olan Canlı Hayvan ve Ot Borsası’nın Sivas ekonomisine ivme kazandıracağını da vurgulayan Başkan hastaoğlu, “Sivas'ın tarım ve hayvancılık potansiyelini daha artırmak adına yıllardır mücadele verdiğimiz proje hayata geçti ve tamamlanmak üzere. İlimize dev bir tesis kazandırılıyor. Bu tesis, çiftçilerimize, besicilerimize güç verecek. Burası tek merkez olacak, aynı zamanda Şarkışla hayvan pazası ile birbirlerine güç verecek” ifadelerini kullandı.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12