SON BİR HAFTA İÇERİSİNDE 298 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

İçişleri Bakanlığı verilerine göre sokak satıcılarına yönelik, içerisinde Sivas’ın da bulunduğu 35 ildeki operasyonlarda 298 şüpheli gözaltına alındı.

SON BİR HAFTA İÇERİSİNDE 298 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

SÜMEYRA DENİZ

 

İçişleri Bakanlığından yapılan yazlı açıklamaya göre 4 –11 Aralık tarihleri arasında yürütülen operasyonlarda Sivas’ın da içerisinde bulunduğu 35 ilde 298 şüpheli gözaltına alındı.

Öte yandan Jandarma Özel Harekât (JÖH), Polis Özel Harekât (PÖH), Jandarma Komando Birlikleri ile İç Güvenlik operasyonları çerçevesinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Hava ve Kara unsurlarınca bin 323 operasyon yapılmış, Terör örgütlerine yardım/yataklık yaptığı ve örgütlerle irtibatlı olduğu değerlendirilen 923 terör (PKK/KCK 153, AŞIRI SOL 4, DEAŞ 67, FETÖ/PDY 699), 3 bin 65’İ Uyuşturucu ve Kaçakçılık suçlarından, 74’ü Düzensiz Göçle Mücadele Kapsamında olmak üzere toplam 4 bin 62 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

ASAYİŞ UYGULAMALARI KAPSAMINDA İSE;

Terörle mücadelenin etkin bir şekilde yürütülmesi, genel güvenlik ve genel sağlık açısından risk teşkil eden unsurların engellenmesi, suça karışmış kişilerin takibi, yakalanması ve kayıt dışı ekonomi ile mücadele noktasında, ülke genelinde rezidans, apart daire ve stüdyo evler şeklinde otel gibi kullanılan günübirlik evlere yönelik eş zamanlı olarak 4 bin 351 personelin katılımı ile “Günübirlik Kiralanan Evlerin Denetlenmesi-2” uygulaması yapıldı. Yapılan bu denetlemelerde 10 bin 419 ev kontrol edilip, 133 aranan şahıs yakalanırken, kayıt dışı olarak tespit edilen 2 bin 448 eve cezai işlem uygulandı.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2017, 05:45

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER