Soğuktan dolayı tatil yok

Vali Davut Gül soğuk hava nedeni ile okulların tatil edilmeyeceğini söyledi. Vali Gül daha önce ulaşımda problem yaşandığı için okulların tatil edildiğini aynı problemle karşılaşılmadığı takdirde tatil yapılmayacağını belirtti.

Soğuktan dolayı tatil yok

Havaların eksilerde olduğu şu günlerde birçok veli ve  öğrenci vali Davut Gül’den okulların tatil yapılmasını istedi. Sosyal medya aracılığı ile vali Davut Gül’e ulaşan veli ve öğrenciler havaların daha sıcak olduğu günlerde okulların tatil edildiğini ancak, hava sıcaklığının eksi 24’e kadar ulaştığında ise neden tatil yapılmadığını sordular. Vali Davut Gül yapılan bu yorumların ardından  kendi sosyal medya hesabı aracılığı ile “Sevgili öğrenciler,coğrafya kaderdir!Sivasımız kışın hep soğuktu ve soğuk olmaya devam edecek,zorunlu olmadıkça tatil edemeyiz,Sevgilerimle” mesajını iletmişti.

Hava sıcaklığının oldukça düşük olduğu Sivas’ta soğuk havanın devam etmesi üzerine vali Davut Gül bugün basın karşısında tekrar bir açıklama yaparak ulaşımda problem olmadığı takdirde okulların tatil edilmeyeceğini bir kez daha duyurdu.

BİZ SOĞUKTAN DOLAYI TATİL VERMEDİK

Vali Davut Gül tatili ulaşımda sıkıntı olduğu zaman yapacaklarını belirterek, “Tatil ile ilgili sosyal medyadan zaman zaman bana ulaşılıyor. Hep şunu söylüyor öğrenciler; “daha hava sıcak iken iki gün tatil verdiniz. Şimdi hava daha soğuk, neden tatil verilmiyor?” Biz soğuktan dolayı tatil vermedik. Daha önce tatil vermemizin sebebi kardan dolayı. Yani mesele şu; taşımalı eğitim var. Servisler var. Eğer servisler sağlıklı bir şekilde gitmiyorsa, yollar kapalıysa, öğretmenlerin ve öğrencilerin ulaşımında sıkıntı varsa zaman zaman tatili düşünüyoruz” dedi.

BİR GÜNLÜK EĞİTİM MALİYETİMİZ 3 MİLYON LİRA

Sivas’ın kış mevsiminde üç ay kadar soğuk havaların devam ettiğini hatırlatan vali Davut Gül, “Soğukta tatil verilebilir mi evet verilebilir. Ama Sivas çok soğuk.Yani Cuma günü verseydik tatil verebilirdik. Pazartesi verirdik, Salı verirdik.  Bugün de soğuk, Cuma da muhtemelen soğuk olacak. Ve Sivas üç ay boyunca soğuk olarak devam edecek. Hepsinde tatil versek eğitim öğretim görülmeyecek. Ve  bir günlük eğitimin Sivas’taki maliyeti 3 milyon lira. Yani öğretmenlerin maaşları, okulların giderleri dolayısı ile de bir günlük tatil demek 3 milyon lirayı silmemiz anlamına geliyor. Ayrıca bu eğitimin bir günlük telafisi anlamına geliyor”  şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2016, 19:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
M.yıldırım
M.yıldırım - 2 yıl Önce

Avm açıldığı gün tatil verdiler bu hafta pazartesi salı çocuklar -23 derecede okula gittiler Avm çocuklardan dahamı önemli diye düşünür oldum.

M.yıldırım
M.yıldırım - 2 yıl Önce

Avm açıldığı gün tatil verdiler bu hafta pazartesi salı çocuklar -23 derecede okula gittiler Avm çocuklardan dahamı önemli diye düşünür oldum.

SIRADAKİ HABER