‘Sizin duruşunuz sporseverlere örnek oluyor’

TSYD Sivas şube yönetimi, Vali Davut Gül'ü ziyaret ederek çalışmalar ve hedefler hakkında bilgi verdi. Gazetemiz spor yazarı ve yorumcusu Abdullah Yiğit’in de bulunduğu yönetim, TSYD’nin Sivas’ta şube açmasının önemini vurgularken, Vali Davut Gül ise Sivas’ta barış ruhlu bir sporun olmasında, Sivaslı spor yazarlarının katkısından söz etti.

‘Sizin duruşunuz sporseverlere örnek oluyor’

YÜKSEL MENEKŞE

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Sivas Şubesi yönetim kurulu, Vali Davut Gül'ü makamında ziyaret etti. Sivas Şube Başkanı Kemal Çağlayan, TSYD’nin Türkiye’deki 7 şubeden birisini Sivas’ta açtığını söyleyerek , "Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin Sivas'ta şube açması çok önemli. Sivas'ın tanıtımının yapılabilmesi amacıyla bu çatı altında buluştuk. İnanıyoruz ki TSYD Sivas şubesi olarak Sivas'ı en iyi şekilde temsil edeceğiz. Sivas'ta görev yapan basın mensuplarına rahat bir ortam sağlayabilmek için de bir çalışma içine girdik. Sadece spor yazarları için değil tüm basın mensuplarına açık bir camiayız." dedi.

Vali Davut Gül ise; Sivas'ta basın mensuplarının güzel çalışmalara imza attığını belirterek, "Çok güzel birlikteliğiniz var. Devlet olarak, millet olarak milletimize sahip çıkmak istiyoruz. Sahip çıkarken bunların başında spor geliyor. Sporu da bir anlamda yönlendiren ve buna örnek olan da spor yazarlarıdır. Bu anlamda sizler kanaat önderlerisiniz. Sizin üslubunuz, sizin duruşunuz; gençlere, çocuklara ve sporseverlere de örnek oluyor. Sivas'ta da sporun bu kadar fair-play ruhu ile ortaya çıkmasında sizlerin katkısı var. Bu açıdan hepinize teşekkür ediyoruz." şeklinde konuştu. Ziyarette Vali Davut Gül'e TSYD'nin rozetini takdim edildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2018, 05:25

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER