“SİVTAŞ’ı önemsiyoruz”

“SİVTAŞ’ı önemsiyoruz”

MEHMET TIRPAN

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, Kurulan Sivas Teknik Tarım Hayvancılık ve İnşaat Ticaret Sanayi Anonim Şirketi’nin (SİVTAŞ) oldukça önemli olduğunu söyledi.

SİVTAŞ öncülüğünde Sivas’a kurulacak olan fabrikaların hem işsizliği azaltacağını hemde Sivas’a değer katacağını aktaran Eken, “Sivas’ı kalkındıracak en önemli sektörlerden birisi tarım. Kısa adı SİVTAŞ olan Sivas Teknik Tarım Hayvancılık ve İnşaat Ticaret Sanayi Anonim Şirketi’ni kuruldu. Bu şirketi çok önemsiyoruz. Neden? Çünkü orada yapılacak yatırımların ileriye dönük Torku mantığında olduğu gibi gelecek vaat ettiğini görüyoruz” dedi.

SİVTAŞ’ın diğer özel sektörlere de örnek olacağının altını çizen Eken, “Valiliğimiz, belediyemiz, İl Özel İdaresi ve Sivil Toplum Kuruluşlarımız el birliği ile çalışıyor. Sivas’ı hak ettiği yerde olacak. Sivas’ı daha ileri taşımak için elimizi taşın altına koymaya hazır olduğumuzu her zaman söylüyorum. Bizler Sivas’ta doğduk ve Allah nasip ederse Sivas’ta öleceğiz. Bazen açıklamalarımız yanlış anlaşılabiliyor. Biz bu açıklamaları yaparken bireysel yapmıyoruz. Ben şu an STK’ların çatı kuruluşu olan Başkanlar Kurulu’nun başkanlığını yapan, Sivas’taki TSO’nun yönetim kurulu başkanı olan ve TOBB Konsey Üyesi görevi bulunan birisi olarak konuşuyorum. Mustafa Eken yarın bu görevi bırakır başkası gelir. Görevler gelip geçicidir ama kurumlar kalıcıdır. Bizde kurumların kalıcı olabilmesi için, ilimizin Türkiye’deki diğer illere örnek olabilmesi için çalışıyoruz. El birliği ile bu şehri hak ettiği yere getireceğiz. İnşallah ekonomimiz de turizmimiz de tarımımız da iyi yere gidecek” ifadelerini kullandı.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER