Sivas’tan dünyaya seslendi ‘İsrail bir terör devletidir’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’nin skandal Kudüs kararını Sivas’tan sert dille eleştirerek, dünyaya önemli mesajlar verdi. Kudüs’ün Sivas’ın kardeşi olduğunu vurgulayan Erdoğan, ‘’Buradan herkese şu çağrıyı yapmak istiyorum. Kudüs Müslümanların harim-i ismetidir. Kudüs İstanbul’un, Konya’nın, Sivas’ın Diyarbakır’ın dostudur, kardeşidir. Kudüs bizim gözümüzün nurudur. Kudüs’ü çocuk katili bir ülkenin insafına terk etmeyeceğiz’’ dedi.

Sivas’tan dünyaya seslendi ‘İsrail bir terör devletidir’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Sivas Olağan Kongresi için Sivas’a geldi. Havayolu ile kente gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konvoyu yol boyunca Sivaslıların büyük sevgi ve coşkusuyla karşılandı. Yeni 4 Eylül Spor Salonunda yapılan kongreye katılan Erdoğan, dünyanın gündemi olan ‘Kudüs’ ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Konuşmasında ilk olarak kongreye değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2019 hedefi için Sivas İl Kongresinin önemli bir dönüm noktası olduğunu söyledi. Erdoğan, ‘’Gerek ana kadememize, gerek kadın kollarımıza, gerek gençlik kollarımıza buradan şükranlarımı ifade ediyorum. Kongremizin, şehrimiz için, tüm Sivaslı kardeşlerim için, hepsinden önemlisi ülkemiz, milletimiz, bölgemiz için hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Kuruluşundan bugüne kadar AK Parti Sivas teşkilatımızda vazife üstlenmiş tüm kardeşlerimize şükranlarımı sunuyorum. Ahirete intikal etmiş arkadaşlarımıza rabbimden rahmet diliyorum. Bugün görevi devreden dava arkadaşlarıma partim adına teşekkür ediyor, bayrağı devralan kardeşlerime de Mevla’dan muvaffakiyetler diliyorum. Açılışını yapacağımız toplam yatırım bedeli 800 milyon lira olan 53 eser ve hizmetin Sivaslı kardeşlerime hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bu eserleri şehrimize ve ülkemize kazandıran tüm kurumları gönülden tebrik ediyorum. Ak parti olarak 2002 yılında başladığımız hizmet seferini ‘durmak yok yola devam ‘ diye devam ettireceğiz. Gecemizi gündüzümüze katarak Türkiye’yi 2023 hedeflerine inşallah adım adım taşıyacağız. Peygamber efendimiz ne diyor ‘İki günü bir olan zarardadır’ bu tavsiyeyi kendimize rehber kılarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz’’ dedi.

İSRAİL TERÖR DEVLETİDİR

ABD Başkanının Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdıkları açıklamasına değinen Erdoğan, dünyaya önemli mesajlar verdi. Bölgede sürekli oyunlar oynandığını vurgulayan Erdoğan, ‘’Son yıllarda bölgemizde meydana gelen hadiseler millet ve ümmet olarak ne kadar ağır bir imtihandan geçtiğimizi ortaya koyuyor.

Ülkemizin merkezinde yer aldığı coğrafya gerçekten kasvetli günler yaşıyor. Bir sorunu çözmeden yenisiyle karşılaşıyoruz. Irak meselesinde mesafe aldığımıza sevinirken, ertesi gün körfezden bakıyorsunuz sıkıntılı haberler geliyor. Afganistan’da başarı kazandığımız bir anda Pakistan’da sıkıntılar ortaya çıkıyor. Somali’de açlığa bir nebze olsun çözüm bulduk derken bu kez Yemen’deki, Arakan’daki mazlumların feryatlarıyla yüreğimiz dağlanıyor. 7 yıldır süren ve bir milyon kardeşimizin canına mal olan Suriye krizini hal yoluna koymak için adım attığımız günlerde bir bakıyorsunuz Kudüs’te yeni bir provokasyon önümüze çıkıyor’’

SESSİZ KALMAMIZI İSTİYORLAR

‘’Türkiye barış istikrar ve güvenlik için çalıştıkça birileri de çatışma ve savaş için gayret gösteriyor. Biz akan kanı durdurmak için imkanlarımızı seferber ederken, birileri de İslam dünyasını gözyaşına boğmak için uğraşıyor. Son 7 yılda gözlerimizin önünde işlenmemiş vahşet kaldı mı? Kardeşi kardeşe düşürmek için yapılmadık provokasyon kaldı mı? Maalesef hepsi de yapıldı. İnsanlık son birkaç yılda gördüğü çifte standarta, vicdanların oluk oluk kanadığı gelişmelere tarihinin pek az döneminde şahit olmuştur. Bizden bu tabloya sessiz kalmamızı istiyorlar, köşemize çekilmemizi istiyorlar, adaletsizliği boyun eğmemizi, çocukların kanları üzerine inşa ettikleri zulüm düzenine rıza göstermemizi bekliyorlar. Bizden değerlerimizi ayaklar altına alarak, teslimiyet yolunu seçmemizi talep ediyorlar. Kardeşlerim Müslüman, hele de bu Müslüman Türk ise cesur insandır bu böyle biline’’

BU İSRAİL TERÖR DEVLETİDİR

1947 yılında haritada görünen Filistin ne idi bugün ne oldu. Bu Filistin mazlum, mağdur, İsrail tam bir işgal devleti. Dünyanın, Birleşmiş Milletler başta olmak üzere, almış olduğu bunlar hakkındaki hiçbir kararı bu güne kadar bu İsrail tanımamıştır. Tanımaz. Şimdi de bakın Amerika ve İsrail 1980 Birleşmiş Milletler kararı 478 sayılı karar ve Amerika ile İsrail dışında buna uyan yok. Ama adam tanımıyor. Şimdi de haritada İsrail’in işgal ettiği Filistin topraklarını görüyoruz. Bu İsrail terör devletidir, terör. 14 yaşındaki çocuğu gözleri bağlı olarak bu teröristler bakın ne halde sürüklüyorlar. Ondan sonra görüştüğümüz bazı İsrailliler ‘Ya böyle demeseydiniz’ diyorlar. Ne diyecektik ya? Napacağız? Ya elimizle müdahale edeceğiz, olmuyorsa dilimizle mücadele edeceğiz. O da olmuyorsa kalbimizden buğz edeceğiz. Bu da imanın en zayıf derecesidir’’

KUDÜS MÜSLÜMANLARIN HARİM-İ İSMETİDİR

‘’Buradan bir kez daha herkese şu çağrıyı yapmak istiyorum. Kudüs Müslümanların harim-i ismetidir. Kudüs İstanbul’un kardeşi, Konya’nın, Sivas’ın Diyarbakır’ın dostudur, kardeşidir. Kudüs bizim gözümüzün nurudur. Kudüs’ü çocuk katili bir ülkenin insafına terk etmeyeceğiz. Kudüs’ü işgal ve yağmadan başka hiçbir değeri olmayan bir devletin vicdanına da bırakmayacağız. Hukuk ve demokrasi içerisinde mücadelemizi kararlı bir şekilde devam ettireceğiz. Sabırla çalışacak mücadele edecek Allah’ın izniyle zafere ulaşacağız’’ dedi. Erdoğan daha sonra toplu açılış ve temel atma töreni programına geçti.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2017, 05:59

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER