Sivas’taki problem işsizlik

AK Parti Sivas Milletvekili Habip Soluk, “Sivas’taki en büyük problem işsizlik. 2. Organize Sanayi gerçekten Sivaslıların umudu. İstimlâk paraları Halk Bankası’na 9 Milyon 800 Bin TL olarak yattı. İnşallah bundan sonra işadamlarımız oralarda bir yatırım başlatırlarsa Sivas bununla birlikte sanayide ayağa kalkacak. Aynı zamanda istihdam problemi de çözülecek” dedi.

Sivas’taki problem işsizlik

Mehmet TIRPAN

Sivas’ta istihdamla ilgili sıkıntılar yaşandığını belirten AK Parti Sivas Milletvekili Habip Soluk: “Sivas’taki en büyük problem işsizlik. Onunla ilgili ikinci Organize Sanayi gerçekten Sivaslıların umudu olacak. Bu umudumuz ilimizde gerçekleştiğinde ülkemiz için de büyük katma değer üreteceğine inanıyoruz” dedi.

Nuri Demirağ OSB Projesi ile ilgili hiçbir problem kalmadığını da vurgulayan Soluk: “İstimlâk paraları Halk Bankası’na 9 Milyon 800 Bin TL olarak yattı. İnşallah bundan sonra işadamlarımız oralarda bir yatırım başlatırlarsa Sivas bununla birlikte sanayide ayağa kalkar diye düşünüyoruz. Çünkü Sivas doğu – batı, kuzey – güney güzergahlarının kesiştiği, özellikle D100 ve D300 karayollarını çevreleyerek geçtiği bir il olduğu için son derecede şanslı bir iliz. Pazar günü yine bir işadamımız Çinlilerle burada bir demiryolu lokomotif fabrikası kurmak için kendilerine yer arıyorlardı. Tesadüfen karşılaştık. Sivas’a davet ettik. Alana beraber bakacağız. Bir yerden bir adım atacağız. Diğer taraftan bizim Lojistik Merkez Projesi’nde gecikmemizin sebebi orada Erol Evcil’e ait bir arsa bize verilmişti. Onunda mahkeme kararıyla problemleri çözüldü. Onun parası kayyuma yatırıldı. Dolayısıyla Lojistik Merkezi Devlet Demiryollarımız tahmin ediyorum sondajlarını yaptırıyordu. Yakında temelini attığında 2. OSB’de bir canlanma olacaktır” ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2017, 05:59

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER