Sivas’ta istihdam “İVME” Paketi ile artacak

İthalata bağımlılığı azaltarak istihdama önemli katkı sağlayacak olan İleri, Verimli, Milli Endüstri (İVME) Finansman Paketi’nden Türkiye’den ilk yararlanan firma, Sivas’ın köklü, öncü ve kurumsal firması ESTAŞ oldu. Kredi protokolü imza töreninde konuşan Ziraat Bankası Sivas Bölge Yöneticisi Dr. Murat Serdar Bulut, İVME Finansman Paketi, yerli katma değeri yüksek ürünlerimizin ihracatına katkıda bulunacaki sanayicilerimiz ve tarım işiyle uğraşanların yüzünü güldürecek, istihdama da olumlu yansımaları olacak” dedi. ESTAŞ’ın Genel Müdürü Osman Mavuş ise İVME Finansman Paketi’nin hem Sivas hemse Türkiye ekonomisine çok büyük katkılar sunacağına inandığını belirterek, “Söz konusu paket ile çarklarımızı daha hızlı döndürerek, yatırımlarımıza ivme kazandırarak, daha fazla istihdam sağlayacağız” dedi.

Sivas’ta istihdam “İVME” Paketi ile artacak

ŞEREF GÜLMEZ

Sivas´ın önemli sanayi kuruluşları arasında başı çeken Eksantrik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (ESTAŞ) ile Ziraat Bankası Sivas Bölge Yöneticiliği arasından İleri, Verimli, Milli Endüstri (İVME) Finansman Paketi kullanım protokolü imzalandı. Kredi protokolü imza töreninde konuşan Ziraat Bankası Sivas Bölge Yöneticisi Dr. Murat Serdar Bulut, “23 Mayıs 2019 tarihinde Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak’ın açıkladığı üzere 3 kamu bankası ile birlikte yaklaşık 30 Milyar TL kullandırıma açık bir finansman uyugulanmasına başlandı. Bu finansman uygulanmasın adı İleri Verimli Milli Endüstürü kısaca İVME Endüstri paketi. Bu kapsamda Sivas Bölge olarak ilimizdeki firmalar ile ön görüşmelrimizi yaptık, bu firmalarımızdan bir tanesi de ki en çok hak eden firmamız Sivas’ın gururu olan ESTAŞ firması. Finansman paketinden kendilerini yararlandırmak istedik onlarda olumlu görüş sundular, bu kapsamda ki ilk kullandırımı yapmış olduk hayırlu uğurlu olsun.Bu pakettteki esas amaç İthalata ve dışa bağımlığı azaltarak istihdamı artırmak” dedi.  İVME Finansman Paketinin, yerli katma değeri yüksek ürünlerimizin ihracatına katkıda bulunacağını ifade eden Ziraat Bankası Sivas Bölge Yöneticisi Dr. Murat Serdar Bulut, ”Sanayicilerimiz ve tarım işiyle uğraşanların yüzünü güldürecek, istihdama da olumlu yansımaları olacak, orta ve uzun vadede güzel sonuçlar alacağımız paket iş dünyamıza hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.

ESTAŞ’IN YATIRIMLARI İVME KAZANACAK, İSTİHDAM ARTACAK

ESTAŞ Genel Müdürü Osman Mavuş ise İVME Finansman Paketi’nin hem Sivas hemse Türkiye ekonomisine çok büyük katkılar sunacağına inandığını belirterek, “Türkiye’de bu krediyi ilk kullanan firmayız. Çünkü ESTAŞ her zaman ilk olan firmalardan birisi. Bu sene İnivagasyon Sonuçları Katagorisinde ESTAŞ Türkiye birincisi oldu. Ancak amaç sadece bir inivagasyon patenti almak değil, bunu ticarete dökebilmek, bu son derece önemli. Bunun çok önemli bir sac ayağıda tabi ki finansman. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, bakanımızın önderliğinde ve ilgili kamu bankamalarımızn yetkileri sayesinde sağlanan bu finansmanın ile ivme yakalayacağız. Bu ivmeyi memleketimizin büyük çarklarını döndürmek için kullanacağız. ESTAŞ’ta bu çarkları daha hızlı döndürecek, daha fazla istihdam sağlayacak. Kütle ne kadar büyük olursa ivmenin sonucu o kadar büyük olur, ivme dirilik canlılık demek. Memlektemizin buna ihtiyacı vardı. İnşallah bu krediyi bölgemizde bir çok firma kullanacaktır. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız. Milli ekonomiye ulaşmak için hem ihracatın artması hemde ithalatın azalması gerekiyor. ESTAŞ kurulduğu 1972’den beri bunu yapıyor”diye konuştu. Protokol imza törenine Ziraat Bankası Sivas Bölge Yöneticisi Dr. Murat Serdar Bulut, Eksantrik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (ESTAŞ) Genel Müdürü Osman Mavuş, ESTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Timuçin, Ziraat Bankası Sanayi Çarşısı Şube Müdürü Gökhan Gültepe ve diğer ilgililer katıldı.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER