SİVASSPOR’DAN “KÜSTAH” AÇIKLAMAYA CEVAP!

Demir Grup Sivasspor Kulübü, Trabzonspor kalecisi O. Recep Kıvrak'ın, Sivasspor’a iftira niteliğindeki açıklamalarına çok sert cevap verdi.

 SİVASSPOR’DAN “KÜSTAH” AÇIKLAMAYA CEVAP!

Kaleci O. Kıvrak'ın sportmenliğe aykırı davranış ve açıklamalarda bulunmayı alışkanlık haline getirdiği belirtilen açıklamada, "Onur Recep Kıvrak'ın bu tavrı, avro bazında aldığı ücretinin hakkını saha dışında da verme çabasının bir neticesi olabilirse de kesinlikle kabul edilebilir değildir. Kulübümüz lehine verilmeyen 2 açık penaltı pozisyonu hemen önünde gerçekleşmişken bunlara değinmeden, komploya rağmen tutmamış iftiralara bel bağlama ihtiyacı sağlıklı bir zihnin ürünü olamaz. Açıklamasıyla yakın tarih dersi verme kisvesi altında şiddet ve düzensizliği teşvik eden, husumet doğmasına hizmet eden ve dolayısıyla futbola zarar veren Onur Recep Kıvrak'a yakın tarih ve hukuk konusunda bazı hususları hatırlatmanın elzem olduğu anlaşılmaktadır.

Onur Recep Kıvrak, ilgili yargı kararlarını incelerse ifadesinin aksine sanık durumunda olan kişilere rast gelecektir. Aynı şekilde yetkili makamların kararlarının, iddialarını desteklemediğini de görebilecektir. Kimlerce ve ne saikle yaratıldığı bugün herkesçe malum olan komplo çerçevesinde kimlerin daha fazla mağdur edilmiş olduğu sadece vatan hainlerinin kimleri hedef aldığını göstermeye yarar. Aradan geçen bunca zamana, TFF ve yargı kararlarına ve bunların dahi hangi koşullarda ortaya çıktığına ilişkin bugün bilinen gerçeklere rağmen bugün hala vatan hainlerinin ipine sarılmaya çabalamak hukuka, akla, iyi niyete, vicdana ve insanlığa aykırıdır. Buradan açık bir şekilde belirtmek isteriz ki kulübümüzün ilgili tüm mensupları bugün yapılacak bir yeniden yargılamayı tüm samimiyetleriyle ister. Herkes adil bir yargılamadan kulübümüz mensupları kadar mutlu olur mu görmeyi isteriz.

Bu akıl ve mantık dışı çaba esnasında hocası Rıza Çalımbay'ı tamamen gözardı etmiştir. Atıfta bulunduğu dönemde kulübümüzün teknik direktörü olan Sayın Rıza Çalımbay'ın bugün kendisinin hocası olması, Trabzonspor Kulübünün Sayın Çalımbay'a güveninin ne ifade ettiği Onur Recep Kıvrak'ın algısının açıkça dışında kalmıştır. Ligin 13. haftasında gelen ilk deplasman galibiyeti sorusuna bile Sivas'ta olduğu için ayrı bir mutluluk sebebi olarak ifade edebilen bir profesyonel futbolcunun sadece niyeti değil psikolojisi de son derece kaygı uyandırıcıdır. Recep Onur Kıvrak'ın bu açıklamaları ile Türkiye Futbol Federasyonunu göreve davet ediyoruz. Kulübümüz genel mevzuat açısından tüm haklarını arayacaktır."

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2017, 05:15

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER