Sivaslılar ithal aday istemiyor

Konya’da avukatlık yapan ve AK Parti Milletvekilliği aday adaylığını açıklayan Hüseyin Arabacı’nın adaylık açıklaması Sivaslılar tarafından olumsuz karşılandı. İthal aday istemediklerini dile getiren Sivas kamuoyu, ‘’Sadece seçim dönemi Sivas’a gelen milletvekili aday adayı, milletvekili olursa bu şehre ne katkı sağlayacak?’’ eleştirilerinde bulundu.

Sivaslılar ithal aday istemiyor

HABER MERKEZİ

24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimleri için birçok aday, adaylığını açıkladı. Bu süreçte kamuoyunda en çok konuşulan konu ise "ithal aday" konusu oldu. Sivas´ı ve Sivaslıyı bilmeyen, Sivas´la uzaktan yakından alakası olmayan isimlerin Sivas’tan milletvekili olmak istemeleri Sivaslıların tepkilerine neden oluyor. Sadece seçim dönemlerinde Sivas’a gelen isimler konusunda teşkilatlara seslenen vatandaşlar, ithal adaylara karşı duyarlı olunmasını istiyor.

Konya’da avukatlık mesleği ile uğraşan ve geçtiğimiz günlerde AK Parti Sivas Milletvekili aday adaylığını açıklayan Hüseyin Arabacı da, kamuoyu tarafından ‘ithal aday’ eleştirilerine neden oldu. Vatandaşlar partilerin ithal adayları değil, Sivas’ın havasını soluyan, sorunlarını yaşayarak bilen isimleri meclise göndermek istediklerini dile getirerek, ‘’Burada yaşamayan ve Sivas’ın sorunlarını bilen, yaşayan isimleri mecliste görmek istiyoruz’’ diyerek Arabacı’nın aday adaylığına tepkilerini dile getirdiler.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2018, 04:30

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER