Sivas’ın temel ve ekonomik sorunları ele alınacak

Yiyecek Maddesi Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Akgül, “Sivas’ta oluşturacağımız bir heyetle ilimizin temel ve ekonomik sorunlarını ele almayı hedefliyoruz. Çalışmalarımız sonucunda bir dosya hazırlayarak Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a vereceğiz ve konunun takipçisi olacağız” dedi.

Sivas’ın temel ve ekonomik  sorunları ele alınacak

Mehmet TIRPAN

Yiyecek Maddesi Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Akgül, Sivas’ın temel sorunlarını iyi bilen kişilerle bir araya gelerek dosya hazırlayacaklarını hazırladıkları dosyayı ise Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a ileteceklerini söyledi.

Oluşturacakları ekiple her ay Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’la birkaç kez sorunların çözümü noktasında bir araya geleceklerini aktaran Başkan Akgül: “15 yıldır Sivas belli bir noktada gelişiyor ama görmek istediğimiz gelişmeyi ilimizde göremiyoruz. Ancak gerçekten bu dönemde her yere yatırımlar oldukça fazla yapılıyor. Malatya, Çorum ve Kahramanmaraş’ın ekonomisi oldukça gelişmiş. Biz hükümetten ve sivil toplum kuruluşlarından istediğimiz desteği alamadığımıza inanıyorum” dedi. Çevre illere yatırımların oldukça fazla yapıldığına dikkat çeken Akgül: “Bir ilin gelişmişliği halkın ekonomik yapısından ve esnafın ekonomik durumundan belli olur. Bin 500’e yakın odamıza kayıtlı üye var. Üyelerimizin çoğu zor durumlardan geçiyor. Herkesin mutlu olacağı bir il konumuna gelmemiz için sivil toplum kuruluşlarına ve Sivas’ı yönetenlere daha çok görev düştüğüne inanıyorum. Sivaslı bir bakanımız var. Projeler üreterek Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a sunarak önümüzü açmasını talep edeceğiz. Sivas’ın yapısını ve sıkıntılarını bilen bir ekip kurup Sivas’taki sıkıntıları ve talepleri ileteceğiz. Sivas’ın sorunları ile ilgili çözüm yolları arayacağız. Sivas’ın gelişmesi için bürokratlarında aralarında bulunduğu bir heyet oluşturup her ay Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’la bir araya gelmeyi planlıyoruz. Yapacağımız toplantılarda Sivas’ın temel ve ekonomik sorunlarını ele almayı hedefliyoruz. Sivas’taki esnaflar başka illere göç ediyorlar. Sivas esnafının göç etmemesi için temel sorunların çözülmesi lazım. Denetimler ağır. Ekonomik sıkıntı yaşayan esnaflar mecburen dükkânına kilit vurup gidiyor. Sivas esnafına maddi ve manevi desteklerin verilmesi oldukça önemli” ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2017, 05:20

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER