Sivas’ın neyi eksik?

Sivas’ın neyi eksik?

MEHMET TIRPAN

Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, Sivas’ta çocuk onkoloji, kardiyoloji ve norolog uzmanı olmadığı için kendisininde dahil olmak üzere hastası olan vatandaşların sürekli Kayseri gitmek zorunda kaldığını belirterek siyasilere seslendi.

Hastası olan Sivaslıların sürekli Kayseri gittiğini, çocuklarını hastaneye bırakan kişilerin de maddi imkansızlıklar nedeniyle araçlarda yattığını ifade eden Çetindağ, “Hastalığın tedavi süreci 4-5 ay sürebiliyor. Hastalığın evresine göre de zaman uzayabiliyor. Benim torunumda hasta. Kayseri’ye gittiğimde şehir hastanesi var. Alt yapısı ve fiziki imkanları oldukça iyi. Alternatifimiz olmadığı için Kayseri’de çocuğu tedavi ettirmek zorunda kalıyoruz” dedi.

Hastaneye yakınlarını götüren insanların arabalarda yattığını defalarca gördüğünü aktaran Başkan Çetindağ, “Sivas’ın neyi eksik. Bir onkoloji uzmanı ve norolog bulamayacak kadar sıkıntımız mı var. Sivas aslında yaşanacak bir şehir. Sivas’ta aslında doktorlarımızda durur. Acaba bizde mi bi eksiklik var. Sivil toplum kuruluşları olarak bu sıkıntıları dile getirmediğimizden dolayı evet bizlerde eksiklik var. Bu konuda acil çözüm bulunmalı. Sivas’ın insanı Kayseri’ye giderek aylarca hastanede beklememeli. Kayseri’ye giden insanların yaklasık günlük 500 TL masrafı oluyor. Bu para Kayseri’de kalıyor. Ne yapmamız gerekiyorsa hep beraber elimizi taşın altına koyalım. Sivas’ta çocuklarla ilgili olan eksik bölümleri açmamız lazım. Türkiye’de bu kadar doktor varken sadece Sivas neden doktor alamıyor sormamız lazım. Siyasetçiler kusura bakmasınlar insanların başına bu tür şeyler gelmeyince bilmiyor. Siyasilerin biran evvel bu doktor işini çözmeleri gerekli. Eksikliğimiz var. Sivas olarak ta bir yanlışlığımız var” ifadelerini kullandı.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER