“Sivas’ın değerleri kısa filmlerle tanıtılacak”

“Sivas’ın değerleri  kısa filmlerle tanıtılacak”

FATİH ÖZDAL

İl Kültür ve Turizm Müdürü Teoman Karaca, Sivas’taki tarihi ve doğal güzellikleri daha iyi tanıtmak adına ‘Sivas’ı keşfet’ projesine start verdiklerini, bu projeyle Sivas’ın turizm pastasından aldığı payı daha da artırmayı hedeflediklerini söyledi.

Proje kapsamında tanıtım filmleri çekeceklerinin altını çizen Karaca, “Merkezde ve ilçelerimizdeki güzelliklerimizi iyi tanıtmak adına kısa kısa tanıtım filmleri çekeceğiz. 2021 yılı içerisinde çekimlerin tamamlanmasını ve tanıtım filmlerinin “gosivastürkiye” ve tüm sosyal medya platformlarında yer almasını hedefliyoruz” dedi.

Projenin detayları hakkında da bilgiler veren İl Müdürü Karaca, “İlimizin tanınırlığını arttırarak hem kültür hem de turizm potansiyelini canlandırmak amacıyla Sivas Valiliği himayelerinde ve Sivas İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü öncülüğünde "Sivas'ı Keşfet" projesi başlatıldı. Bu proje ile il sınırları içerisinde bulunan 17 ilçenin coğrafi güzellikleri, tarih, kültür, sanat, el sanatları, ulaşım, yöresel lezzetler, tarım, hayvancılık, arıcılık, doğa sporları gibi konularda unutulmuş veya unutulmaya yüz tutmuş kültürel değerlerimizi 2 dakikalık ve 10 dakikalık tanıtım filmleriyle gün yüzüne çıkaracağız. Bu kapsamda Sivas merkez ve ilçelerde çekim yapılacak alanları belirlemek üzere komisyonlar oluşturuldu. Sivas İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, belirli periyodlarla hem komisyonlarla hem de kamu-kurum ve kuruluşlarıyla bir araya gelerek çalışmalara yön verecek. Merkez İlçe Komisyonu projenin biran önce hayata geçirilmesi amacıyla bir faaliyet planı oluşturdu. Şu anda, çekimlerde kullanılacak metinler üzerinde çalışmalar yapılıyor” ifadelerini kullandı.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER