“Sivas’ı ekonomik açıdan ileri taşıyacağız”

Sivas’a çeşitli temaslarda bulunmak üzere gelen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Sivas’ı ekonomik açıdan daha da ileriye taşıyacaklarını, Sivas’a yapılması planlanan Demirağ Organize Sanayi Bölgesi konusunda da Sanayi Bakanı Mustafa Varank ile görüşeceklerini söyledi.

SEYİT ÖMER YILDIZ

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Sivas’ta iş dünyasının temsilcileri ile bir araya geldi. Bakan Albayrak Sivas’ın 17 yılda çok büyük bir mesafe aldığını söyledi.

Sivas’ın geçmiş yıllara göre oldukça fazla geliştiğini aktaran Bakan Albayrak; “ Sivas Anadoluda ki bir çok şehrimiz gibi AK parti döneminde Cumhurbaşkanımızın Başbakanlık döneminden itibaren çok başka çok önemli değişimlere imza attı. Nerden nereye geldi bunu en iyi Sivaslı hemşehrilerimiz yiğidolarımız olarak sizler biliyorsunuz. Siyasi, ekonomik ve idari olarak, yerel yönetimler olarak yeni belediyecilik anlayışı ile çok daha önemli bir anlayış ortaya koyduk” dedi.

Sivas’a kurulması planlanan Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili bilgilerde veren Albayrak; “ İnşallah Sivas’ı şimdi ekonomik açıdan da daha da ileriye taşıyacağız. Sivas büyüyecek ki Türkiye büyüsün. Türkiye büyüyecek ve gelişecek ki Sivas büyüsün. Biraz önce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız ifade etti. Bizde mesajı aldık. OSB’ler konusunda bizde hızlıca Sanayi Bakanımızla konuşacağız. Çünkü Cumhurbaşkanımız birşey dediyse o olur, o konuda rahat olun bunu en iyide yiğidolar biliyor. Tarih boyunca ticaretin ipek ve baharat yollarının kesişim noktası. Ticaretin anadoluda ki kalbi olmuş bir şehrimiz Sivas ve inşallah o gönlümüzde ki hakettiği noktaya hep birlikte taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

“SİVAS’A YATIRIM GELMESİ GEREK”

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken ise, “2019’un sonunda 43 bin civarında işsiz sayımız vardı, Sivas’ın iş adamları çalıştı üretti işsiz sayısını 37 bine düşürdü. 6 bin işsizimiz iş sahibi oldu. 37 bin işsizimizinde iş bulabilmesi için bize dışardan yatırım gelmesi gerek. Yatırım içinde devletimiz tüm imkanlarını seferber ediyor ama özellikle bu teşvik kapsamında ki Demirağ Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili mücadelemiz var. Bunun sonucuna ulaşmak istememizin sebebi Cumhurbaşkanımız ifade etmişlerdi Demirağ Organize Sanayi Bölgesinde 40 bin istihdam sağlanacak diye inşaalh kalan bu 37 bin işsiz insanımıza bu proje ile çözüm bulunacaktır” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2020, 15:07

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER