“Sivas’a yeni bir değer katacak”

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, “Şehrimizde geniş kitlelere hitap edecek, yüksek katılımlı programlara büyük oranda imkân sunacak olan kültür merkezi projesini çok önemsiyoruz. Titizlikle sürdürdüğümüz proje, 700 iş gününde tamamlanarak Kültür ve Tarih Şehri Sivas’a yeni bir değer katacak” dedi.

“Sivas’a yeni bir değer katacak”

Sümeyra DENİZ               

Kültür ve Turizm Bakanlığı yatırım programında yer alan, kontrolörlüğü Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü,  iş ve işlemleri ise Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğünce sürdürülen ‘Sivas Kültür Merkezi’ inşaatı devam ediyor.

İnşaatı devam eden kültür merkezinde incelemelerde bulunan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, yüklenici firmadan sürdürülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Mevsim şartları nedeniyle inşaat çalışmalarının zorda olsa sürdürüldüğünü aktaran Kaya: “Şehrimizde geniş kitlelere hitap edecek, yüksek katılımlı programlara büyük oranda imkân sunacak olan kültür merkezi projesini çok önemsiyoruz. Gerek aynı anda birçok kültürel faaliyete fonksiyonel hizmet edecek olması, gerekse de mimarı görüntüsü ile şehrimize çok yakışacak, anlamlı hizmetler sunacak bir eser ortaya çıkacaktır” dedi.

Kültür merkezini biran önce hizmete sunulması adına çalışmaların yürütüldüğünü aktaran Kaya: “Bilindiği üzere mevsim şartları şehrimizde inşaat sektörünü olumsuz etkilemektedir. Dolayısıyla yüklenici firma, gerekli iş güvenliği önlemlerini alarak, yeterli personel ve ekipmanla 7/24 çalışarak üzerine düşeni yapmalı ve hepimize referans olacak olan bu proje, en güzel şekliyle vaktinde hayat bulmalıdır. Sivas Ticaret ve Sanayi Odası´nın karşısında bulunan 9 bin 600 metrekarelik alana inşa edilen “Sivas Kültür Merkezi”;  2 bodrum, 1 zemin ve 2 normal kattan olmak üzere  toplamda 5 kattan oluşacak.  Zemin katın inşaat alanı toplam 2 bin 540  metrekareden oluşacak ve 745 kişilik salon ve sahne bu katta bulunacak. Bu bölümde  salon ve sahneye hizmet edecek bölümler de bulunacak. 1. kat 743 metrekare  alana sahip olacak ve loca kısmı ve ona hizmet edecek birimlerden oluşacak. 2. kat 548 metrekare inşaat alanına sahip olacak,  idari ve sosyal kısımlar bu katta hizmet verecek.  548 metrekare olarak planlanan 3. katta da binaya hizmet verecek idari kısımlar mevcut bulunacak. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz başta olmak üzere, milletvekillerimizin destekleri ile Kültür ve Turizm Bakanlığının finansmanı, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün kontrolörlüğünde ve Sivas Valisi Davut Gül’ün talimatları doğrultusunda titizlikle sürdürdüğümüz proje, 700 iş gününde tamamlanarak Kültür ve Tarih Şehri Sivas’a yeni bir değer katacak”. 

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2017, 05:35

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15