SİVAS’A CİDDİ BİR DEĞER KATACAK

İçerisinde aquapark ve sosyal tesisleri barındıracak olan spor ve yüzme kompleksinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, “Hem Sivas’a hem çermik bölgesine ciddi bir değer katacağını düşündüğümüz güzel bir proje” dedi.

SİVAS’A CİDDİ BİR DEĞER KATACAK

SÜMEYRA DENİZ

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın proje tanıtımlarına devam ediyor bu kapsamda Belediye Meclis Üyeleri, Kent Konseyi Üyeleri ve Basın Mensuplarıyla bir araya gelen Başkan Aydın’ın tanıtım için ilk durağı Sıcak Çermik’te yapımı devam eden Aquapark ve Sosyal Tesisler projesi oldu. İnşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Aydın proje ile ilgili bilgiler verdi. Aydın, “İçerisinde 1 büyük yüzme havuzu çocuk havuzu ve aquapark havuzu bayanlar için ve aynı şekilde erkekler için 2 termal havuz saunalar fitness salonları bayanlar için ve erkekler için market fırın restoran ve kafe şeklinde bir kompleks olacak” dedi.

 

Tesisin oturum alanın kabaca 7 bin 900 metrekare inşaat alanının da 15 bin metrekare  olduğunu belirten Aydın, “Gerçekten belki iç Anadolu da ki en kapsamlı en fonksiyonel spor ve yüzme tesisi diyebiliriz inşallah önümüzde ki yıl içerisinde de tamamlamayı hedefliyoruz. Hem Sivas’a hem çermik bölgesine ciddi bir değer katacağını düşündüğümüz güzel bir proje. Toplam bedeli 26 milyon 800 TL Ağustos ayında da hizmete alınacak” şeklinde konuştu.

3 Mart 2017  tarihinde yapım ihalesi gerçekleşen tesislerin içerisinde yüzme havuzları, fin hamamı, sauna, tuz odası, su kaydırakları ve su oyunlarının bulunduğu alanlar da olacağı belirtilmişti.

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2017, 05:55

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER