Sivas’a 150 milyonluk yeni bir pist kazandırılacak

Sivas Valisi Davut Gül, Sivas’a yeni bir havalimanı pisti kazandırılacağını belirterek: “Nuri Demirağ Havalimanındaki pistin yenilenmesi lazımdı. Pistin yenilenmesi için Havalimanının 1 yıl kapatılması gerekliydi. Ancak Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile görüştük ve mevcut pistin yanına kapsamlı bir pist yapılacak” dedi.

Sivas’a 150 milyonluk  yeni bir pist kazandırılacak

Mehmet TIRPAN

Sivas Valisi Davut Gül, “Nuri Demirağ Havalimanındaki pistin yenilenmesi lazım. Pistin yenilenmesi için Havalimanının 1 yıl kapatılması gerekli. Bu durum Sivas için iyi olmaz. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile görüştüğümüzde Havalimanının kapatılmayacağını mevcut pistin yanına kapsamlı bir pist yapılacağını ifade etti” dedi.

Bir pistin en az 150 milyona mal olacağının altını çizen Gül: “Biz bu konuyu çözememiş olsaydık en önemli meselemiz bu konu olurdu. Yılda 600 bin yolcu havalimanını kullanıyor. Ama bu başarıyı elde ettiğimizde hiçbir şey ifade etmiyor. 16 ilçede 10 ilçemizin yolu bölünmüş yol. Ulaş ve Kangal’ın da bölünmüş yolu olacak. 16 ilçenin 12’sinin yolu bölünmüş yol olacak bu müthiş bir şey. Kalan 4 ilçenin 3’ününde (Doğanşar, Altınyayla, Divriği) yolları yapılıyor. Gürün’ünde yol yapımı için ihaleye çıkıldı. Ulaştırma ile ilgili olağan üstü yatırımlar yapıyoruz. Kamu yatırımlarında son 15 yılda ulaşımla alakalı 20 katrilyon üzerinde. Bu rakam dünyadaki devlet bütçelerinin üzerinde bir rakam. Daha alacağımız yatırımlar var. Ama aldığımız yatırımları görmek lazım. Tamam yapmamız gereken bir takım işlerimiz var ama yapılanlar yapılamayan yatırımların 40 katı. İkinci Üniversite’yi alamadık ama almamız lazım. Hızlı tren henüz gelmedi gelmesi lazım. Tekli eğitime geçmedik geçmemiz lazım. Karamsarlık bulaşıcıdır. Karamsar olmamalıyız. Karamsar insanlardan uzak durmalıyız. Karamsarlık bulaşıcıdır” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2017, 05:55

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15