“Sivas, yavaş yavaş tüm Dünyaya açılıyor”

“Sivas, yavaş yavaş  tüm Dünyaya açılıyor”

MEHMET TIRPAN

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, Farklı ülkelerde açılışı gerçekleştirilen Dış Ticaret Ofislerinin ardından Sivas’ın yavaş yavaş tüm Dünyaya açılacağını söyledi.

Sivaslı yatırımcıların ürettiği ürünlerin artık farklı ülkelere de gönderileceğinin altını çizen Başkan Eken, “Sivas, tarım, turizm ve sanayi noktasında ilerliyor. Sivas artık göç veren il konumundan göç alan il konumuna geçti. Sanayi noktasında ciddi gelişmeler var. 1’inci Organize Sanayi Bölgemizde yer kalmadı. Demirağ OSB’de yatırımcılara yer tahsisi yapmaya devam ediyoruz. Yakın zamanda Sivas’ın sanayi üssü olacağına inancımız tam” dedi.

İş adamlarına geç kalmadan Sivas’a yatırım yapmaları konusunda çağrıda bulunan Başkan Mustafa Eken, Tüm Dünya’daki Sivaslılara seslenmek istiyorum. Sivas şimdiye kadar göç vermiş ancak göç alamamış. Artık durum tersine döndü ve Sivas artık göç almaya başladı. Sivas’tan farklı illere gidenler tekrar dönmeye başladılar. Bunun en büyük örneği 1. OSB de yerimiz kalmadı. Şuan 2. OSB ve Demirağ Organize Sanayi Bölgesini doldurmak için ataklarımız başladı. Yatırımcılarımızın ve Sivaslı İş adamlarımızın artık Sivas’a gelme vakti geldi. Yatırımcılarımızı Sivas’a davet ediyoruz. Bizi ziyaret etsinler. Organize Sanayi Bölgelerimizi gezdirelim. Sivas’ı hak ettiği yere önce Sivaslılarla daha sonra bütün Dünyadaki hemşerilerimizle ileri taşımaya devam edelim. Sivas yiğitlerin şehri. Demirağ Organize Sanayimizde alt yapı çalışmaları tamamlanıyor. Her parselinden demir yolu geçecek şekilde ulaşım avantajları sunuyoruz.  Burada hemen arsa tahsisini yapabiliriz. Demiryolu şehri Sivas’ın ayağa kaldıracak olan Demirağ Organize Sanayi Bölgesine yerli ve yabancı işadamlarını yatırım yapmaya bekliyoruz. Teşvik konusunda da inşallah güzel bir sonuç elde edeceğiz. Tüm yatırımcılarımız tekrar Sivas’a davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER